توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر صورت گرفت:

تدوین نرم‌افزار استراتژی تکنولوژی و صنعت

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شدند نرم افزار استراتژی تکنولوژی و صنعت را تدوین کنند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این نرم افزار در نوع خود نوآوری‌هایی در عرصه بین المللی دارد و کاربردهایی از سطوح مدیریتی در بنگاه های اقتصادی تا سطوح کلان سیاستگذاری دارد.

از این نرم افزار می توان در مدیریت و تدوین استراتژی صنایع پیچیده مانند ساخت هواپیما و سامانه های آن مانند موتور و اویونیک، همچنین صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع خودروسازی، ماهواره، تجهیزات مخابراتی، صنعت ماشین سازی، صنایع خودروسازی و بسیاری از صنایع دیگر استفاده کرد.

هر چه‌قدر درجه پیچیدگی سیستم ها بیشتر می شود، کاربرد این نرم افزار نمایان تر می گردد.

این نرم افزار حاوی کتابخانه های مفید در زمینه معماری محصولات در صنایع مختلف و همچنین نگاشت دانش ها و فناوری ها است. کاربران در صنایع مختلف با انتخاب نوع صنعت، از کتابخانه های متناظر، بطور اتوماتیک بهره‌مند خواهند شد.

مجید پور خاطر نشان کرد: که از آنجایی که تدوین این نرم افزار مستلزم تلفیق و یکپارچه سازی دانش ها در زمینه علوم مدیریت، ریاضیات، فنی-مهندسی و برنامه نویسی پیشرفته است، آماده سازی آن کاری دشوار و پیچیده بوده است. این پروژه از سال ۱۳۹۵ شروع شده و پس از تجربه نمودن شکست های متعدد هم اکنون به مرحله بهره برداری رسیده است.

بر اساس اعلام این تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چنین طرحی تاکنون در داخل کشور انجام نگرفته است. در سطح بین المللی نیز نمونه نرم افزارهایی در زمینه تصمیم گیری چندمعیاره و یا تدوین استراتژی توسط شرکت هایی در آمریکا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند موجود هستند اما هیچکدام از این محصولات ماژول های درخت محصول و نگاشت دانش ها را با ماژول تصمیم گیری چندمعیاره و تدوین استراتژی مرتبط و تلفیق ننموده اند.

از دیگر ویژگی های«نرم افزار نگاشت»، ساخت و ارسال پرسشنامه های کمی و عددی در دامنه های مختلف برای متخصصین و خبرگان است، بطوریکه پاسخ ها در پایگاه داده ذخیره سازی و تحلیل می شوند. این نرم افزار به صورت تحت وب و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی طراحی شده است.

اعضای تیم تحقیق و توسعه شامل آقایان مهدی محمدی نسب، سیدمحسن شکرآبی، محمد ربانی بیدگلی، امیرمحمد کرمانی، رضا یوسفی و ارشیا علایی بوده است.

منبع:خبرگزاری فارس

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *