استارتاپ محتوای دیجیتال خبر بازی سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی خبر داد:

تجهیز نخستین مرکز تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای در مشهد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی: نخستین مرکز تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای مشهد با همکاری معاونت عملی‌و فناوری و پارک علم و فناوری خراسان در حال تجهیز است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، افشین امیررحیمی اظهار کرد: این کار مشترک با تأمین ساختمانی به ارزش ۱۵ میلیارد تومان توسط اداره کل فنی و حرفه‌ای، با هدف اشتغالزایی و آموزش نیروهای توانمند، خلاق و نیز همراه کردن خلاقیت و پژوهش در این حوزه تخصصی در حال اجرا است.

وی اعتبار لازم برای تجهیز و تکمیل این مرکز را ۵۰ میلیارد ریال برآورد و بیان کرد: حدود ۳۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط معاونت عملی نهاد ریاست جمهوری تامین خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و تکمیل نخستین مرکز تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای در مشهد تخصیص یافته است و بخشی از اعتبار لازم در این خصوص هم به زودی تامین خواهد شد.

وی گفت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی نیز باقیمانده نیاز اعتباری را برای تجهیز این مرکز تخصصی تامین می‌کند تا پروژه در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

امیررحیمی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا، جنس کار و فعالیت نخستین مرکز تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای مشهد را متفاوت توصیف و بیان کرد: این تفاوت از آن حیث است که شرکتهای دانش‌بنیان و آموزش مهارتی در ۲ مرحله مجزا در حوزه تخصصی بازیهای رایانه‌ای فعالیت دارند.

وی افزود: ۹۰ درصد بازیهای رایانه‌ای موجود در بازار کشور محصولات خارجی هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی ادامه داد: هم‌اینک ۷۰ درصد دانش‌آموختگان رشته‌های رایانه در عرصه غیرمرتبط مشغول کارند لذا می‌توان با جذب و آموزش آنها از توان و دانش این جوانان آموزش‌دیده برای تولید محصول و ایجاد اشتغال در حوزه مرتبط با دانش و تخصص آنها بهره برد.

وی گفت: علاوه بر این با توجه به سهم اندک ما در تولید بازی های رایانه ای می توان با تقویت تولید در این بخش، از تهاجم فرهنگی نیز جلوگیری و اقدام به تولید بازی های بومی نمود.

امررحیمی افزود: همکاری مشترک در این زمینه به خوبی در حال پیشرفت است لذا همزمان با دهه مبارک فجر امسال نخستین مرکز تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای در مشهد به بهره‌برداری رسیده و فعال می‌شود.

 

منبع: ایرنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *