سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

تأیید هویت در اینستاگرام با استفاده از ویدیوهای سلفی

اینستاگرام برای محدود کردن چنین حساب‌های جعلی در پلتفرم خود، اکنون از کاربران می‌خواهد برای تأیید هویت خود یک ویدیوی سلفی بگیرند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طبق اعلام مت ناوارا، مشاور رسانه‌های اجتماعی، اینستاگرام شروع به استفاده از ویدیوهای سلفی برای تأیید هویت کاربر کرده است.

فیسبوک، مالک اینستاگرام (متا) اطمینان می‌دهد ویدیوهای سلفی که آپلود می‌کنید هرگز در اینستاگرام قابل مشاهده نیستند و ظرف ۳۰ روز حذف خواهند شد.

همچنین گفته شده که این تکنولوژی از داده‌های بیومتریک و فناوری تشخیص چهره‌ی این شرکت استفاده نمی کند. اساساً اینستاگرام از کاربران جدید می‌خواهد که یک کلیپ ویدیویی سلفی کوتاه بگیرند که سپس توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی این شرکت برای تأیید اینکه شما یک کاربر واقعی هستید استفاده می‌شود.

اینستاگرام مدتی است که روی تایید هویت از طریق ویدیو‌های سلفی کار می‌کند. این پلتفرم برای اولین بار در آگوست سال گذشته، از این قابلیت رونمایی کرد اما با بروز مشکلات فنی تصمیم گرفت که آن را حذف کند.

به نظر می‌رسد که اینستاگرام بالاخره این مشکلات را حل کرده، زیرا این ویژگی اکنون به طور گسترده در دسترس کاربران قرار گرفته است. در حال حاضر، گویا اینستاگرام فقط برای حساب‌های کاربری جدید به تأیید هویت از طریق ویدیوی سلفی نیاز دارد. حساب‌های کاربری فعلی هنوز درخواستی برای تأیید هویت خود نمی‌بینند.

اینستاگرام همواره با ارائه‌ی به‌روزرسانی و قابلیت‌های جدید و متنوع سعی در جلب رضایت کاربران خود داشته و ما اخیرا شاهد به‌روزرسانی‌های جدیدی از این پلتفرم بوده‌ایم. این اپلیکیشن برای جذب کاربران تیک‌تاک، ماه‌ها قبل بخش Reels را راه‌اندازی کرد و حالا با معرفی دو ویژگی جدید قصد دارد تعداد بیشتری از کاربران اپلیکیشن تیک‌تاک را جذب کند.

منبع: .digikala

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *