استارتاپ بین الملل فناوری

بی‌نظیرترین نسخه macbook pro، لپ‌تاپی ۱۸۰ میلیون تومانی!

همزمان با معرفی مک‌بوک پروهای ۲۰۲۱ شرکت اپل تخمین‌های قیمتی زیادی برآورد می‌شود که با قویترین کانفیگ در حدود 6هزار دلار معادل 180 میلیون تومان ارائه خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اگر حافظه ram یکپارچه دستگاه از ۳۲ به ۶۴ گیگابایت افزایش داده شود قیمت این مک‌بوک ۴۰۰ دلار بیشتر خواهد شد و همچنین می‌توان حافظه ذخیره‌سازی آن هم از یک ترابایت به ۸ ترابایت SSD با پرداخت ۲۲۰۰ دلار بیشتر ارتقا داد در این شرایط اگر به نرم‌افزارهای Final Cut Pro (برای ویرایش و ساخت ویدیو) یا Logic Pro (ویرایش و ساخت موزیک) نیاز نداشته باشید، جمع فاکتور شما به حدود ۶۰۹۹ دلار (معادل ۱۸۳ میلیون تومان) خواهد رسید.

شرکت اپل با در مک‌بوک پروهای ۲۰۲۱ از نسل جدید پردازنده‌های سری M این شرکت استفاده می‌کنند و در دو نسخه ۱۴ و ۱۶ اینچی وارد بازار می‌شود و قیمت پیکربندی پایه نسخه ۱۴ اینچی ۲هزار دلار و قیمت ارزان‌ترین نسخه مدل ۱۶ اینچی ۲۵۰۰ دلار است.

در صورتی که نسخه مجهز به چیپ M1 مکس را انتخاب کنید قیمت دستگاه شما به ۳۵۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند که ۱۰۰۰ دلار بیشتر از نسخه دارای پردازنده M1 Pro است.

قیمت‌های اعلام شده برای ما ممکن است بسیار زیادی باشد اما شاید با توجه به توان پردازشی تراشه‌های جدید اپل و هماهنگی بی‌نقص نرم‌افزار و سخت‌افزار برای بعضی از کاربران که می‌توانند با استفاده از چنین دستگاهی درآمد چشمگیر کسب کنند، چندان هم غیرمنطقی نباشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *