پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال فناوری محتوای دیجیتال خبر

بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومان برای شبکه ملی اطلاعات در بودجه ۱۴۰۱

بودجه 10 هزار میلیارد تومان برای شبکه ملی اطلاعات در بودجه 1401 - عصر هشتم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از امکان توسعه شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات تا 10 هزار میلیارد تومان طبق بودجه 1401، خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مصطفی طاهری با اشاره به این میزان بودجه برای شبکه ملی اطلاعات اظهار کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌تواند این رقم  را با مولدسازی و فروش اموال و دارایی‌های مازاد منقول و غیرمنقول خود و دستگاه‌های تابعه، فراهم کند.

وی با بیان اینکه این میزان از بودجه به این معناست که ردپای شبکه ملی اطلاعات در بسیاری از سیاست‌گذاری‌ها خواهد بود، بیان کرد: اجرای این شبکه وظیفه یک دستگاه نیست و در صورتیکه بتوان پیشنهادات دولت در بودجه ۱۴۰۱ را برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصویب کرد؛ اعتبارات این وزارتخانه سال آینده نسبت به سال‌های قبل رشد مناسبی خواهد داشت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد:  در زمینه ساخت داخل در حوزه تجهیزات مخابراتی، دولت الکترونیک و یکپارچه سازی و… تبصره‌ها و جداول خوبی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ درج شده است.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری موردنیاز برای شبکه ملی اطلاعات

گفتنی است طبق برآوردها ۱۳ هزار میلیارد و ۹۸۸ میلیون تومان بودجه برای وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است.

البته توسعه این شبکه ملی، یکی از راهبردهای اصلی وزارت ارتباطات و مورد تاکید دولت سیزدهم تعریف شده است.

لازم به دکر است که بودجه‌ای که دولت سیزدهم برای شبکه ملی اطلاعات در خواست داده از بودجه‌ای که بر اساس برنامه پنجم توسعه تقریبا برای یک دهه به این موضوع اختصاص داده شده بود نیز، بیشتر است.

 

منبع: digiato 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *