استارتاپ خبر

معاون فناوری وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری خبر داد:

بودجه پارک‌ های علم‌ و فناوری، ملی شد

بودجه پارک‌ های علم‌ و فناوری، ملی شد - عصر هشتم

معاون فناوری وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری از ملی شدن بودجه پارک‌ های علم‌ و فناوری استانی در کشور خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دکتر علی خیرالدین با اشاره به اینکه افزایش ۹ درصدی بودجه پارک‌ها از چالش‌های ما در اعتبارات ۱۴۰۱ است، اظهار کرد: این چالش‌ها در حالی است که این اعتبارات در سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

 وی افزود: طرحی که در سازمان برنامه و بودجه تصویب شد، باعث شد که بودجه پارک‌های علم و فناوری استانی ملی شود که در این صورت بودجه پارک‌های استانی، مستقل خواهد شد.

معاون فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  با تاکید بر ضرورت افزایش اعتبارات پارک‌های استانی، خاطر نشان کرد: اعتبارات پارک‌های دانشگاهی نیز با چالش‌هایی مواجه است. در حال حاضر ۱۱ پارک دانشگاهی داریم که بودجه آنها ذیل دانشگاه‌ها تعریف شده است و از آنجایی که دانشگاه‌ها با کمبودهایی مواجه هستند، بودجه پارک‌ها به طور کامل اختصاص داده نمی‌شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
پرداخت معوقاتِ شرکت‌های دانش بنیان‌ها از محل بودجه دستگاه‌ها

خیرالدین همچنین از شورای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استانی  خبر داد و گفت: علاوه بر آن راه‌اندازی انجمن پارک‌های دانشگاهی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی در این باره توضیح داد: در استان‌ها شورای اقتصاد مقاومتی تشکیل شده است و استاندار در رأس آن قرار دارد و شورای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در هر استان با حضور پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، دانشگاه‌ها و جهاد دانشگاهی می‌توانند در کنار شورای اقتصاد مقاومتی قرار گیرند.

منبع: isna
hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *