دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

به روزرسانی امیدنامه شرکت تپسی برای ورود به بازار سرمایه

به روزرسانی امیدنامه شرکت تپسی برای ورود به بازار سرمایه - عصرهشتم

مدیرعامل فرابورس اعلام کرد: طبق قانون، امیدنامه شرکت تپسی با توجه به صورت‌های مالی شش ماهه دوباره تهیه خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، «میثم فدایی»در حساب توییتری خود نوشت: طبق قانون، امیدنامه شرکت تپسی با توجه به صورت‌های مالی شش ماهه، مجددا تهیه خواهد شد، این بار مفروضات با درخواست نظر از فعالان بازار سرمایه و کسب و کار حمل‌و‌نقل آنلاین مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داده است: امیدوارم عرضه سهام این نوع شرکت‌ها تجربه مثبتی برای بازار سرمایه باشد.

احتمالاً این اظهار نظر مدیرعامل فرابورس عکس‌العملی نسبت به واکنش‌ برخی فعالان بازار سرمایه است که در پی انتشار امیدنامه تپسی، واکنش‌هایی را نسبت به بخش‌های گوناگون این امیدنامه داشتند.

این واکنش‌ها درباره بخش‌های مختلف امیدنامه از دارایی های نامشروع تا پیش‌بینی‌های آتی و نحوه گزارش‌گری دارایی‌های نامشروع بوده است. ا

به همین دلیل مدیرعامل فرابورس برای کاهش فشارها و واکنش‌ها خواستار به روزرسانی امیدنامه تپسی بر اساس ۶ ماه اول سال شده است.

البته باید توجه داشت که چنین موضوعاتی به لحاظ فنی زمان قابل توجهی نیاز ندارد و تپسی، در صورت عدم درخواست فرابورس نیز به دلیل آماده شدن برای ورود به بازار سرمایه امیدنامه به روزرسانی شده را باید منتشر می‌کرد.

این مطلب میتواند مفید باشد

مجوز تپسی به عنوان اولین استارتاپ برای ورود به بازار سرمایه صادر شد

همین موضوع گمانه‌زنی‌ها درباره توقف حضور تپسی در بورس را نیز متوقف خواهد کرد.

تپسی به دلیل درج نماد این شرکت در فرابورس عضو شد و با آمادگی برای عرضه در بازار سرمایه، امیدنامه‌ای را منتشر کرد که اطلاعات قابل توجهی را برای اولین بار از این شرکت استارتاپی فعال در حوزه حمل و نقل به نمایش گذاشت.

هرچند این امیدنامه برای فعالان بازار سرمایه کافی نبود و حالا باید منتظر به روز‌رسانی آن بر اساس صورت‌های مالی ۶ ماه نخست سال باشیم.

البته آمار قابل توجهی در این امیدنامه منتشر شده بود از جمله اینکه این شرکت در سال ۱۳۹۹ به طور میانگین ماهانه ۱.۵ میلیون مسافر داشته و ارزش ریالی کل سفرهای انجام شده در سال ۹۹ در مجموع حدود ۱۱۸۰ میلیارد تومان بوده است.

همچنین در این امیدنامه سود خالص تپسی در سال ۱۳۹۹، مبلغ ۴.۷ میلیارد تومان بوده است.

گفتنی است در این گزارش همچنین دارایی‌های مشهود و نامشهود تپسی، هزینه‌های توسعه‌ای انجام شده و … را نیز برای اولین بار به شکل عمومی بیان کرده است.

منبع: digiato

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *