چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

بهبود جستجو و فیلتر محتوا در Google Drive

جستجو و فیلتر محتوا در Google Drive - عصر هشتم

ساختار جدید Google Drive به شکلی ارائه شده است که جستجو و فیلتر محتوا برای کاربران راحت‌تر و بهینه‌تر از قبل شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، جستجو و فیلتر محتوا در Google Drive با هدف یافتن راحت‌تر فایل‌هایی که در انباره اطلاعاتی ابری کاربران دارند طراحی شده و با نام تراشه جستجو، شناخته می‌شود.
 
جستجو و فیلتر محتوا در Google Drive در سال گذشته میلادی برای نخستین بار در قالب یک نسخه بتا عرضه شد که موجب می‌شد تا بتواند نتیجه جستجو را بر اساس ساختارهایی مانند نوع فایل، تاریخ آخرین تغییرات، لوکیشن، افراد فعال در این پروژه و چندین و چند پارامتر دیگر بهینه‌سازی کرد.

بر اساس اعلام گوگل استفاده از این قابلیت بسیار آسان است و همانند یک جستجوی عادی عمل کند و کاربران تمامی تراشه‌های تفکیک ساختار جستجو را در قالب منوهای بازشونده در یک فهرست مشاهده خواهند کرد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
تلاش گوگل برای قابلیت اشتراک‌ گذاری امن پسوردها در کروم 

۶منوی یاد شده به ترتیب شامل موقعیت قرارگیری فایل (Location)، نوع فایل (File Type)، افراد فعال (People)،تاریخ آخرین تغییر (Last Modified) و در نهایت عنوان (Title) خواهند بود.
  
یکی دیگر از خدماتی که به واسطه این قابلیت افزوده شده است جستجوی محدوده تاریخی بر اساس این فیلترها، است که باعث می‌شود یک کاربر بتواند فایل‌های ۷ روز یا ۳۰ روز اخیر را مورد بررسی قرار دهد.

 این قابلیت‌ها در پشت یک زیرمنو در سمت راستی ترین آیکن موجود در نوار جستجو هستند که با کلیک کردن روی آن می‌توان به این قابلیت‌‌ها دسترسی پیدا کرد.

 

منبع: itna

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *