چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
استارتاپ خبر

رئیس جهاددانشگاهی ایلام خبر داد:

برگزاری بیش از ۹۰رویداد در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان ایلام

استقرار ۳۶ واحد فناور

بیش از ۹۰ رویداد ترویجی، آموزشی در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان برگزار و ۶۰۰ساعت مشاوره‌های تخصصی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه ارائه شده است

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، «سید غلامرضا حسینی» در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور معاون سیاسی‌ امنیتی استانداری ایلام، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام و جمعی از مسئولان نهادهای مرتبط با امور جوانان و اصحاب رسانه در سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد با اشاره به اهمیت و ضرورت راه‌اندازی مراکز نوآوری، اظهار کرد: به وجود آمدن تغییرات سریع در عرصه‌ها مختلف به‌ویژه فناوری در جهان امروز وجود مراکز نوآوری را به یک نیاز حیاتی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد راه‌اندازی می‌شود، گفت: نتیجه نوآوری ارائه یک محصول مبتنی بر دانش به بازار در راستای رونق اقتصاد دانش‌بنیان و عدم وابستگی به بیگانگان است.

مطالعه این مطلب میتواند برای شما مفید باشد
حمایت از ۷ هزار طرح پژوهشی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران

حسینی به اهداف راه‌اندازی مراکز نوآوری اشاره کرد و افزود: ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت جوانان، حمایت از طرح‌های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش‌آموزان، کمک به شکگیری حیات شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد بستری برای کارآفرینی و تجاری‌سازی محصولات، تولید فناوری‌های نو، ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه و ایجاد شور و انگیزه در بین جوانان خلاق و ایده‌پرداز از جمله این اهداف است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد ایلام با ارائه گزارش عملکرد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان گفت: این مرکز فعالیت خود را از شهریورماه سال ۱۳۹۸ آغاز و تا کنون با برگزاری بیش از ۹۰ رویداد ترویجی، آموزشی، برگزاری ۵ رویداد چندروزه استارتاپی، ارائه ۶۰۰ ساعت مشاوره‌های تخصصی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه، ۳۴۰۰ ثانیه تولید محتوا و استقرار ۳۶ واحد فناور عملکرد مطلوبی داشته است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
اقتصاد دانش‌بنیان، راه برون‎ رفت از چالش‌ها

وی با اشاره به برنامه‌های آتی مرکز منش ایلام برای توسعه کسب‌وکارهای فناورانه جوانان افزود: تعامل و هم‌افزایی بیشتر با نهادهای مرتبط با امور جوانان، توسعه و تجهیز امکانات مرکز به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات، تولید محتوا، صنایع خلاق و نرم، الکترونیک و کشاورزی و گیاهان دارویی از برنامه‌های آینده این مرکز است.

فتاحی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و علیشائی، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این جلسه با ابراز رضایت از عملکرد موفق مرکز منش ایلام اجرای چنین فعالیت ‌هایی را برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و توسعه کسب‌وکارهای‌ نوآوارانه در استان مفید و ارزشمند دانستند.

همچنین در پایان جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان ایلام با اهدای لوح به رئیس جهاد دانشگاهی واحد ایلام به نمایندگی از کارکنان مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *