چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
خبر

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی اعلام کرد:

برنامه‌های تشکیل فراگیرترین شبکه توانمندسازی دانشجویان در گام دوم انقلاب

دوره‌های توانمندسازی فرهنگی، مدیریتی، سیاسی، کسب‌و کار، علم و فناوری طراحی میشود تا دانشجویان برای ورود به عرصه مدیریت و تصمیم‌گیری‌های کشور آماده شوند

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، مهدی عباسی، رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی همزمان با بیست و سومین سالگرد تأسیس این نهاد ضمن تشریح مهم‌ترین محورهای فعالیت‌های جاری این سازمان گفت: سازمان دانشجویان، شبکه و بازوی دانشجویی جهاد دانشگاهی محسوب شده و در تمام دانشگاه‌های سراسر کشور، به‌ویژه دانشگاه‌های سراسریِ تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دارای شعبه و دفاتر فعال است.

وی افزود: این سازمان همواره تلاش کرده است تا فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را با نیازهای دانشجویان منطبق کرده و با درنظر گرفتن شرایط و مقضیات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور حرکت کند.

برنامه‌های سازمان دانشجویان، مبتنی بر نیازسنجی جدی در حوزه‌های مختلف

عباسی خاطر نشان کرد: مجموعه فعالیت‌هایی که طی سال‌های گذشته در سازمان دانشجویان طراحی و اجرا شده و برنامه‌های آتی این سازمان، مبتنی بر یک نیازسنجی جدی از نیازهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان است؛ از این رو تلاش کرده‌ایم که سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی را به عنوان یک سیستم پویا و زنده نگه داریم و دائماً به مجموعه فعالیت‌های این سازمان بیفزائیم، یعنی علاوه بر بازنگری در فعالیت‌های گذشته و گاهی کنارگذاشتنِ برخی فعالیت‌ها، تلاش می‌کنیم فعالیت های جدید و به‌روزی را به مجموعه برنامه‌های سازمان اضافه کنیم که این اقدام، ضامن تحول، نوآوری و شکوفایی در سازمان دانشجویان خواهد بود و آن را به سازمانی تبدیل خواهد کرد که قادر است هر لحظه، خود را با نیازهای دانشجویان تطبیق دهد.

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی افزود: در این سازمان تلاش می‌کنیم تا به صورت یک تشکل دانشجویی عمل کنیم. براین اساس، در کلیه فرآیندهای تدوین، طراحی، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادیِ سازمان، دانشجویان مشارکت دارند و نه تنها خواسته‌های دانشجویان مورد توجه ویژه قرار می‌گیرند، بلکه فعالیت‌ها کاملاً مبتنی بر مشارکت جدی دانشجویان و با هدف تأمین خواسته‌های آنها طراحی و اجرا می‌شود.

عباسی تصریح کرد: مبنای ساختار تشکیلاتی سازمان، دانشجویان و اعضای سازمان دانشجویان هستند که از طریق سامانه شهر دانشجو (www.studentcity.ir)، به عضویت سازمان درمی‌آیند. بعد از تأیید عضویت، دانشجویان در قالب کانون‌های دانشجویی که در شعب سازمان دانشجویان تأسیس می‌شوند، سازماندهی می‌شوند.

وی افزود: عضویت در سازمان دانشجویان از طریق سامانه شهر دانشجو کاملاً رایگان بوده و تمامی دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور شامل دولتی و غیردولتی، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی، علمی و کاربردی، پیام نور می‌توانند در این سامانه عضو شوند. عضویت در سازمان دانشجویان به صورت عضویت عادی و عضویت فعال است و دانشجویان در هر دو حالت، از امتیازاتی برخوردار خواهند شد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *