پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد:

برنامه‌ریزی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر

استقرار شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر-عصر هشتم

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از توسعه زیرساخت‌های لازم برای استقرار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری این دانشگاه خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، دکتر غفاریان اظهار کرد: توسعه زیرساخت های لازم برای استقرار واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم‌و فناوری دانشگاه، حمایت مادی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری در قالب تسهیلات بلاعوض و کم بهره، توسعه مراکز فناوری در دانشکده ها و تمرکز بر تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه براساس نیازهای جامعه از دیگر برنامه های فناورانه دانشگاه بشمار می رود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار کرد: ایجاد سازو کار کلان برای فعالیت های اساتید در شرکت های دانش بنیان از دیگر برنامه های پژوهشی دانشگاه بشمار می رود.

وی درخصوص برنامه های دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت نیز گفت: برنامه داریم با بستر سازی لازم تمام دانشکده ها در پروژه های فناورانه به شکلی متناسب درگیر شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: توجه ویژه به ثبت مالکیت معنوی از برون داده‌ای پژوهشی اساتید و دانشجویان و حمایت های حقوقی و مشاوره ای در این حوزه از دیگر برنامه ها است.

دکتر غفاریان خاطرنشان کرد: باید بستری فراهم کنیم تا فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت توسعه یابد تا از این طریق ارتباط هدفمند با صنایع به خوبی ایجاد شود.

وی افزود: افزایش مهارت در دانشجویان از دیگر برنامه های پژوهشی دانشگاه است که برنامه داریم این موضوع از طریق ورود هدفمند دانشجویان در پروژه های فناورانه و ارائه آموزش های لازم محقق شود.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
ساماندهی درخواست ها در سازمان ها و کسب و کارها با محصول دانش بنیان ایرانی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی و پیشرفته دانشگاه نیز از دیگر برنامه های پژوهشی دانشگاه به شمار می‌رود.

در این مراسم با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه از ۳۷ پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر تقدیر به عمل آمد.

منبع: isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *