دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
بین الملل خبر

برطرف شدن قطعی اینترنت بین‌الملل

برطرف شدن قطعی اینترنت بین‌الملل - عصرهشتم

شرکت ارتباطات زیرساخت از اتصال دوباره 300گیگ از ظرفیت بین‌الملل این شرکت خبرداد که شب گذشته قطع شده بود.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، بنابر اعلام مرکز عملیات شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت، ۳۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت که از طریق روس تلکام تامین می‌شود، از ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۲۸ آذرماه سال جاری قطع شده بود اما امروز با تلاش مهندسان فنی این شرکت ظرفیت مذکور پس از رفع اختلال به‌وجودآمده در ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه سال‌جاری بازیابی شد و مجددا در مدار مصرف قرار گرفته است.

مشاهده این مطلب توصیه میشود

محرومیت ۳۷درصد ازمردم جهان از اینترنت

گفتنی است، اواسط آذرماه نیز قطعی بخشی از کابل دریایی ارتباطات بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در مسیر فیبر دریایی بین قطر و امارات باعث از دست رفتن ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند ارتباطات بین‌الملل کشور شد.

شرکت ارتباطات زیرساخت درباره این قطعی اعلام کرده بود که علت قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات، باعث شده تا ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شود.

این شرکت اعلام کرده بود: با توجه به قطع این مسیر دریایی و زمان‌بر بودن بازیابی مجدد آن اقدامات فوری برای تامین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و به زودی ظرفیت‌های جدید برای تامین این بخش از ترافیک آماده بهره‌برداری می‌شود.

منبع: isna

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *