سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ خبر

کارآفرین مشهدی عنوان کرد:

برخی مسئولان فراموش کرده‌اند، کارآفرینان راهبران اقتصاد هستند

کارآفرینی - عصر هشتم

کارآفرین مشهدی گفت: برخی مسئولان فراموش کرده‌اند که راهبری اقتصاد توسط کارآفرینان و واحدهای تولیدی انجام می‌شود.

شهاب جاوید فرد؛ کارآفرین مشهدی در گفتگو با خبرنگار استارتاپ خبری عصر هشتم ، مهم‌ترین چالش خود و دیگر پیمانکاران را پس از موضوع دریافت مطالبات، نحوه برخورد مسئولان مربوطه در فرآیندهای پیگیری مطالبات بیان کرده و اظهار داشت: مسئولان فراموش کرده‌اند که راهبری اقتصاد توسط کارآفرینان و واحدهای تولیدی انجام می‌شود و برای ادامه حیات آنان باید تلاش کنند.

جاویدفر با اشاره به اینکه در دو سال اخیر چالش‌های متفاوت و سختی برای وی در عرصه کاری به وجود آمده گفت: شهرداری مشهد علاوه بر عمل نکردن به تعهدات خود در مورد پرداخت مطالبات، برخورد صحیحی نیز در زمینه پیگیری مطالبات ندارد.

وی که از ۱۱ سال گذشته در زمینه تولید تابلوهای راهنمایی‌و رانندگی و تجهیزات ترافیکی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: در طول این مدت به سایر نقاط کشور محصولات خود را عرصه کرده و به کشور عراق نیز صادراتی در این زمینه داشته‌ایم و در حال حاضر به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان این دست از محصولات هستیم.

وی با اشاره به مطالبه چند میلیاردی خود از شهرداری مشهد طی سال گذشته بیان کرد: پیگیری‌های غیر حقوقی تاکنون به نتیجه نرسیده و پاسخ شفاف و روشنی نیز داده نمی‌شود و مسئولان تنها به بیان نبوده بودجه اکتفا می‌کنند.

این کارآفرین مشهدی افزود: نکته قابل توجه در این‌باره اعلام مسئولان برای پیگیری حقوقی این موضوع است که این موضوع به نفع تولیدکنندگان نیست زیرا باعث ورود این مطالبه‌گری به فرآیند قضایی۶ ماهه می‌شود که این فرآیند مطالبه‌گری کارآفرینان را بسیار زمان‌بر خواهد کرد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ایران بیست‌ چهارمین کشور از نظر کارآفرینی پویا (IDE) در بین ۴۰ کشور

کار آفرینی - عصر هشتم

وی با بیان اینکه در زمان ارائه طرح‌های تولیدی، تمامی مسئولان ضمن ابزار رضایت، خواستار استفاده از آن در مدیریت و خدمات شهری هستند، تصریح کرد: متأسفانه پس از انجام این پروژه ها، موضوع پرداخت هزینه‌های صرف شده توسط بنگاه‌های تولیدی به کلی فراموش می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بی‌مهری مدیران شهری آسیب‌های جدی به اکوسیستم کارآفرینی مشهد وارد می‌کند، اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی که با ارگان‌های دولتی مشغول به کار بوده‌اند به دلیل عدم پرداخت مطالبات به فعالیت‌های خود پایان داده‌اند و این آینده‌ای است که به زودی برای مجموعه کارگاهی من نیز رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه تعطیل شدن بنگاه‌های اقتصادی آسیب‌های بزرگی را در بر خواهد داشت، افزود: در ظاهر با حذف یک کارآفرین و یا واحد تولید کننده، مجموعه دیگری این خدمات را پوشش می‌دهد، اما حذف پتانسیل‌های یک واحد تولیدی، بسیار هزینه بردار و غیرقابل جبران است.

جاویدفر تعطیلی کسب‌‌و کارهای پیمانکاران شهرداری به دلیل عدم پرداخت مطالبات را در طولانی مدت به عنوان آسیبی جدی برای مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: با حذف تولیدکنندگان نقش آفرین، مزایدات در آینده تک محوری خواهد شد که در نهایت باعث افزایش قیمت‌ها و تحمیل این هزینه‌ها به مدیریت شهری خواهد شد که مداوای این چالش بین ۸ تا ۱۰ سال زمان خواهد برد و زمان و سرمایه گذاری مجدد زیادی موردنیاز است.

وی به عدم همکاری سایر بخش‌های مرتبط با اکوسیستم کارآفرینی اشاره کرد که باعث مشکلات زیادی برای فعالان این حوزه می‌شود و در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه مطالبات زیادی از ارگان‌های دولتی وجود دارد اما بانک‌ها نیز همکاری لازم را به خرج نمی‌دهند و کوچک‌ترین حمایتی انجام نشده و مطالبات خود را در زمان مقرر با احتساب جریمه‌های موردنظر مطالبه می‌کنند.

کارآفرین مشهدی اولین گام برای حل این مشکل را در پرداخت سریع و به موقع مطالبات عنوان کرد و افزود: باید اقدام موثری در جهت فرهنگ‌سازی مناسب در ارگان‌های دولتی انجام شود تا در هنگام مراجعه یک کارآفرین خدمات لازم به وی ارائه داده شود.

وی افزود: کار‌آفرینان در همه جای دنیا دارای ارزش و جایگاهی ویژه هستند و تسهیلات و امکانات مناسبی دریافت می‌کنند، زیرا مسئولان به این نکته توجه دارند که اقتصاد کشور‌شان به حضور آنان وابسته است.

کارآفرین مشهدی ادامه کار دراین شرایط را غیر ممکن خواند و افزود: باید منطقی‌تر به موضوع ادامه کار و مشتریان آینده خود بنگریم که به طور حتم ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی در بین آنان نیستند.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *