پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال فناوری خبر

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس:

برای مسدودسازی رمزارزها ، مجلس هیچ‌ برنامه‌ای ندارد

مسدودسازی رمزارزها - عصرهشتم

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس اعلام کرد: مجلس هیچ برنامه‌ای برای مسدودسازی رمزارزها ندارد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اظهارات مجتبی توانگر در واکنش به صحبت‌های ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس است که اعلام کرده بود: طرحی در مجلس برای مسدودسازی پلتفرم‌های خرید و فروش رمزارز، کلید خواهد خورد.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس در توییتی نوشت: مجلس هیچ برنامه‌ای برای مسدودسازی رمزارزها ندارد. با فعالیت زیرزمینی و غیرشفاف و همچنین بسته‌ شدن رمزارزها مخالفیم. دولت و مجلس به‌دنبال قانونی‌ کردن فعالیت حوزه رمزارزها هستند.

مجلس پیش‌تر بارها در تلاش بود تا حوزه فعالیت رمزارزها را قانون‌مند کند و در این راه چند طرح هم تهیه کردند که تاکنون سرنوشت هیچ‌کدام از این طرح‌ها مشخص نیست و شهریور ماه سال جاری تنها کمیسیون اقتصادی گزارشی از وضعیت رمزارزها در ایران و جهان در صحن مجلس قرائت کرد.

مجلس طرح مسدودسازی پلتفرم‌های خرید و فروش رمزارز را کلید خواهد زد

در پایان این گزارش همچنین قانون «حمایت از استخراج رمز ارز و ساماندهی ایجاد، تولید (استخراج) و بازار مبادلات داخلی رمز ارز» برای تصویب مطرح شد. طبق ماده یک این طرح دولت مرجع تنظیم مقررات مبادلات رمز ارزها در داخل کشور است و مکلف است ظرف مدت سه ماه از لازم‌الاجرا شدن این قانون نسبت به ساماندهی ایجاد، تولید (استخراج) و بازار مبادلات داخلی رمز ارزها اقدام کند.

البته براساس این طرح، به کارگیری رمزارزها، غیر از رمزارز ملی به‌عنوان ابزار پرداخت در داخل کشور یا برای راه اندازی و اداره شبکه پرداخت داخلی، ممنوع است.

در آن زمان امیرحسین طیبی‌فرد، معاون حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی از نمایندگان مجلس خواست تا زمان آماده شدن لایحه ساماندهی استخراج و تبادل رمزارزها در دولت و بانک مرکزی صبر کنند و طرح ارائه‌شده در گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص رمزارزها را به حالت مراعا نگه‌ دارند که تاکنون دولت لایحه‌ای در این زمینه به مجلس ارائه نکرده است.

منبع : زومیت

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *