بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

با تکان دادن گوشی، مشکلات اینستاگرام را گزارش کنید!؟

اینستاگرام قابلیت جدیدی را ارائه خواهد داد که در آن شما می‌توانید با تکان دادن گوشی مشکلات آن را به این پلتفرم گزارش دهید

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، «آدام موسری»، مدیرعامل اینستاگرام اعلام کرده است که این شرکت دو قابلیت جدید دیگر را برای بهبود تجربه کاربران به این پلتفرم اضافه کرده است، که  اولین مورد به گزارش مشکلات این شبکه اجتماعی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا اگر آن‌طور که باید کار نمی‌کند، وقتی اپلیکیشن باز است گوشی خود را تکان دهند تا یک صفحه‌ی جدید برایشان باز شود  و رد این صفحه از آنان پرسیده می‌شود: «مشکلی پیش آمده است؟» و در آن قسمت به‌راحتی مشکل خود را به سرور‌های این پلتفرم محبوب گزارش می‌کنند.

موسری اعلام کرد که این ویژگی به اینستاگرام بازخوردی از جانب کاربران را می‌دهد که به آن در اولویت‌بندی رفع اشکالات موجود کمک شایانی خواهد کرد. وی گفته است: «شما می توانید دقیقاً توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده، چگونه در آن مشکل قرار گرفتید و همه‌ی احساساتی که نسبت به آن را بیان کنید، و ما از کارشناسانمان می‌خواهیم که در اسرع وقت به بررسی آن بپردازند.»

قابلیت جدید دیگری که به اینستاگرام اضافه شده  را موسری «بالاخره» نامیده است !؟  این قابلیت به کاربران امکان حذف یک تصویر از اسلاید عکس‌ها را می‌دهد.

وی گفته است: این قابلیت را کاربران بسیار زیادی از ما درخواست کردند و شرکت نیز بالاخره به درخواست آن‌ها خود احترام گذاشت و این قابلیت کاربردی را در دسترس همه‌ی کاربران قرار داده است.

برای این کار باید به منوی سه نقطه در بالا سمت راست بروید، ویرایش را بزنید، عکسی که می‌خواهید از شر آن خلاص شوید را انتخاب کرده و نماد حذف را در بالا قسمت سمت چپ مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آن را پاک کنید.

البته قابلیت حذف عکس از تصاویر اسلایدی فقط برای کاربران iOS در حال حاضر در دسترس است، اما همه‌ی کاربران اینستاگرام ایالات متحده آمریکا بدون در نظر گرفتن نوع دستگاه خود می‌توانند از قابلیت «تکان شدید» بهره ببرند.

آدام موسری همچنین اعلام کرده است که این پلتفرم شروع به آزمایش قابلیت جدید «استراحت کنید» (Take a Break) کرده است.

این قابلیت جالب برای تشویق کاربران به استراحت پیوسته در حین استفاده از اینستاگرام طراحی شده و بعد از ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ دقیقه به شما یادآوری می‌کند که به انجام کار دیگری مانند گوش کردن به آهنگ دلخواه‌اتان بپردازید.

مدیرعامل پلتفرم اینستاگرام توضیح داده است  که این ویژگی جدید یک گزینه‌ی کاملاً اختیاری و انتخابی است که به شما امکان می‌‌دهد پس از یک مدت زمان از پیش تعیین شده توسط خودتان، یادآوری‌های استراحت را در اپلیکیشن دریافت کنید.

مدیرعامل اینستاگرام امیدوار است که این قابلیت را در ماه دسامبر در اختیار همهۀ کاربرانش قرار دهد. مانند هر ویژگی دیگری، این قابلیت نیز با محدودیت‌هایی مواجه است.

قابلیت جدید «استراحت کنید» به طور دقیق مکث‌های بین اسکرول محتوا در اینستاگرام را اعمال نمی‌کند، یعنی کاربر می‌تواند به‌سادگی روی «انجام شد» ضربه بزند و به اسکرول مطالب ادامه دهد.

منبع:  digikala.com

https://www.digikala.com/mag/instagram-photo-carousel-new-feature-rage-shake/

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *