دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری محتوای دیجیتال خبر

با بازی رایانه‌ای دانش بنیان “چلچلی”، سالمندان آلزایمر را فراموش می‌کنند !؟

بازی چلچلی - عصر هشتم

بازی دانش بنیان چلچلی، مبتنی بر مهارت‌های روزمره زندگی و با تأکید بر پیشگیری از بیماری آلزایمر و راهکاری ارتقای حافظه برای گروه سنی بالای 50سال تولید شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، پوریا اکبری هم بنیان‌گذار شرکت خلاق چلچلی گفت: بازی چلچلی مبتنی بر مهارت های روزمره زندگی است که در آن افراد در قالب برگزاری یک مهمانی، با چالش های شناختی مختلفی رو به رو می شوند.

وی افزود: فرآیند ساخت بازی چلچلی به‌ طور رسمی از اول فروردین ۱۳۹۹ آغاز و نسخه اولیه آن در شهریور ماه ۱۴۰۰ منتشر شده است.

هم بنیان‌گذار این شرکت خلاق گفت: این بازی در ۴۰ مرحله، از ساده به دشوار دسته بندی شده است و فرد بر اساس عملکرد خود در بازی، امتیاز کسب می کند و با همسالان خود به رقابت می پردازد.

مطالعه این مطلب ممکن است برای شما مفید باشد
۳۲ میلیون نفر، کاربران بازی‌های دیجیتال در ایران

وی گفت: این بازی شناختی، در همین مدت کوتاه موفق به کسب افتخاراتی نیز شده است که از جمله آنها می‌توان به عنوان بازی جدی برتر سال ۱۴۰۰ در جشنواره بازی های جدی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رتبه اول چالش توسعه فناوری، محصولات و خدمات شناختی سالمندان را از آن خود کرده است.

 اکبری افزود: ایده برتر در اولین رویداد صبانو، وابسته به صندوق بازنشستگی کشور و طرح برگزیده در برنامه رویش، شکوفایی و جهش دانشگاه تهران از دیگر عناوینی است که این بازی کسب کرده است.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *