پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

با آپدیت گوگل اکانت، روش جدید احراز هویت ۲مرحله‌ای از فردا اجرایی می‌شود

احراز هویت دو مرحله‌ای گوگل

گوگل در آپدیت جدید خود با حذف ورود به حساب کاربری با یک کلیک یا همان لاگین با پسورد، روش جدید احراز هویت دو مرحله‌ای را ارائه خواهد داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این روش جدید از تاریخ ۱۸ آبان (۹ نوامبر) به منظور ایجاد یک لایه حفاظتی بیشتر برای ورود به حساب‌های کاربری گوگل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

گوگل طی بیانیه‌ای در این باره نوشت: برای سال‌ها، گوگل در خط مقدم نورآوری در سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای بوده که یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حساب‌ها و شبکه‌ها محسوب می‌شود.

سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای هنگامی‌قوی عمل خواهد کرد که کاربر از ترکیبی از «چیزی که می‌داند» مانند پسورد و «چیزی که در اختیار دارد» همانند گوشی یا یک رمز امنیتی، برای احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کند.

نحوه استفاده از روش احراز هویت دو مرحله‌ای

۱- پس از عرضه قابلیت سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای، ابتدا باید از طریق وارد کردن پسورد، وارد حساب کاربری گوگل خود شوید

۲-سپس می‌بایست شماره موبایل خود را وارد کنیم. یک پسورد یک‌بار مصرف از طریق متن، تماس صوتی یا اپلیکیشن موبایلی گوگل برایتان ارسال می‌شود.

۳- پس از دریافت این رمز، باید آن را در نوار لاگین وارد کنید

برخی از کاربران پیشتر استفاده از سیستم احراز هویت دو مرحله‌ای را برای ورود به اکانت گوگل خود آغاز کرده‌اند. با این حال، از تاریخ ۹ نوامبر این روش برای تمامی‌حساب‌های گوگل فعال خواهد شد و کاربران برای دسترسی به حساب خود، می‌بایست از این شیوه برای ورود استفاده کنند.

 

منبع: itiran.com

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *