پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱
محتوای دیجیتال خبر

جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس خبر داد:

بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس

بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس - عصرهشتم

جلال رشیدی کوچی، نماینده مخالف طرح صیانت از بازگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، نماینده مخالف طرح صیانت اعلام کرد در جلسه غیرعلنی امروز مجلس (۲۲ فروردین‌ ماه) با رأی نمایندگان، طرح صیانت از دستور کار کمیسیون مشترک خارج شد و از این به بعد در صحن مجلس بررسی خواهد شد.

جلال رشیدی کوچی، نماینده عضو کمیسیون مشترک و تنها مخالف بررسی این طرح در کمیسیون مشترک و تصویب کلیات آن، نامه‌ای تنظیم کرد تا این طرح به صحن علنی برگردد. در نهایت این طرح به امضای ۱۸۵ نماینده رسید و پس از تعطیلات عید به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد.

قرار بود در همان جلسه اول مجلس در سال جدید این نامه اعلام وصول شود؛ اما این اتفاق رخ نداد؛ تا اینکه امروز (۲۲ فروردین‌ ماه) مجلس در مورد این موضوع جلسه غیرعلنی برگزار کرد. رشیدی کوچی در این رابطه اعلام کرده است: امروز صبح در مجلس جلسه غیرعلنی درمورد طرح صیانت و این نامه برگزار شد. رأی‌گیری درمورد بازگشت طرح به صحن در جلسه غیرعلنی صورت گرفت و با اجازه نمایندگان همین رأی‌گیری ملاک قرار گرفت و طرح از دستور کار کمیسیون مشترک خارج شد.

درخواست ۱۸۵نماینده برای بارگشت طرح صیانت به صحن علنی مجلس

رشیدی کوچی در رابطه با این که بررسی این طرح از این به بعد به چه صورت خواهد بود، بیان کرد: این طرح قبلاً اعلام وصول شده بود و هم‌اکنون در نوبت بررسی قرار می‌گیرد. اینکه اولویت بررسی آن به چه شکل باشد، براساس آیین‌نامه است.

گفتنی است، طرح صیانت از اوایل سال گذشته در دستور کار مجلس قرار گرفت و براساس رأی نمایندگان مقرر شد تا براساس اصل ۸۵ این طرح در یک کمیسیون مشترک مورد بررسی قرار بگیرد. در آن زمان این تصمیم نمایندگان، با واکنش منفی کارشناسان و کاربران فضای مجازی رو‌به‌رو شد. حتی نحوه بررسی این طرح در این کمیسیون بارها مورد انتقاد قرار گرفت تا اینکه در اسفند ماه کلیات آن در کمترین زمان به رأی گذاشته شد. در آن زمان معاونت قوانین مجلس هم به این نوع رأی‌گیری ایراداتی وارد کرد.

منبع : زومیت

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *