چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

ایلان ماسک: رسانه‌های روسیه را تحریم نمی‌کنم

ایلان ماسک: رسانه‌های روسیه را تحریم نمی‌کنم - عصر هشتم

ایلان ماسک در پاسخ به درخواست‌ها برای فیلتر رسانه‌های روسیه در اینترنت ماهواره‌ای استارلینک گفت:تا زمانیکه با اسلحه تهدید نشود، رسانه‌های روسیه را تحریم نمی‌کنم

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس دلیل این اقدام خود را در توییتی در صفحه شخصی اعتقاد به آزادی بیان مطلق عنوان کرده و در پاسخ به یکی از مخاطبان که گفته بود رسانه‌های روسیه منابع پروپاگاندا هستند، نوشت: همه منابع خبری تا حدی پروپاگاندا هستند، برخی بیشتر از دیگران.

ایلان ماسک،  مدعی شد که بعضی دولت‌ها از او خواسته‌اند که دسترسی به رسانه‌های روسیه را در اینترنت ماهواره‌ای استارلینک فیلتر کند. با این حال، او گفت تا زمانی که با اسلحه او را تهدید نکنند، دست به چنین اقدامی نخواهد زد چون به دارد.

ثروتمندترین فرد دنیا همچنین گفت اسپیس ایکس به‌صورت موقت اولویت خود را روی امنیت سایبری و رویارویی با ایجاد اختلال در سیگنال‌ها می‌گذارد. در نتیجه، آماده‌سازی موشک استارشیپ و نسل دوم دیش استارلینک با کمی تاخیر مواجه خواهد شد.

ایلان ماسک از تحریم‌های اتحادیه اروپا تبعیت نمی‌کند

با این حساب، مسیر اسپیس ایکس از فهرست فزاینده شرکت‌هایی که به دنبال حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا، دسترسی به رسانه‌های روسی را مسدود کرده بودند، جدا می‌شود. اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کرد که دو رسانه راشا تودی و اسپوتنیک را تحریم می‌کند چون باور دارد که این رسانه‌ها اطلاعات نادرستی درباره جنگ منتشر می‌کنند. 

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
ارسال ترمینال‌ های استارلینک بیشتر توسط ایلان ماسک ، برای اوکراین

تاکنون شرکت‌های زیادی از جمله فیسبوک و توییتر از این تحریم تبعیت کرده و دسترسی به این رسانه‌ها را محدود کرده‌اند. همچنین، فیسبوک اعلام کرده که هیچ‌کدام از سرویس‌های تبلیغاتی این کشور نمی‌توانند تبلیغات خود را در هیچ‌کجای جهان به نمایش بگذارند. این شبکه اجتماعی به همراه اینستاگرام و توییتر دیروز به‌صورت سراسری در روسیه فیلتر شدند.

البته ایلان ماسک دیروز اعلام کرده بود که جهان باید برای مدیریت بحران احتمالی انرژی تولیدات نفت و گاز خود را افزایش دهد.

 

منبع:  digiato

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *