پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

حاکمیت سایبری در خارج از کشور:

ایالت تگزاس آمریکا حذف کاربر از پلتفرم‌ها به دلیل انتشار دیدگاه را ممنوع کرد

ایالت تگزاس قانونی را برای شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های وب با بیش از ۵۰میلیون کاربر وضع کرده تا کاربران را به دلیل انتشار دیدگاه‌هایشان از پلتفرم حذف نکند

به گزارش پایکاه خبری عصر هشتم، گرگ آبوت، فرماندار ایالت تگزاس آمریکا لایحه‌ای درباره شیوه بازبینی محتوا در شبکه‌های اجتماعی امضا کرده است.

این قانون جدید ممنوع یا محدود کردن محتوای نشان‌دهنده دیدگاه کاربر یا فرد دیگر، خواه در شبکه اجتماعی بیان شده باشد یا خیر را غیر مجاز می‌داند.

همچنین این قانون شبکه‌های اجتماعی را ملزم به افشای شیوه ترویج و بازبینی محتوا می‌کند و طبق آن این شرکت‌ها باید مانند فیسبوک و گوگل گزارش‌های شفافیت درباره فعالیت‌هایشان را منتشر کند.

اگر پلتفرم‌ها درباره محتوای غیرقانونی هشداری دریافت کنند، بر اساس قانون جدید موظف هستند آن را در ۴۸ ساعت بررسی کنند. البته قانون تصویب شده در ایالت تگزاس، مشابه یکی از لوایح پیشنهادی به کنگره آمریکا است.

شرکت‌هایی که قانون تگزاس را نقض کنند با شکایت‌های مدنی یا اقداماتی از سوی دادستانی روبرو خواهند شد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
پشت پرده لابی‌گری بزرگان دنیای فناوری علیه قوانین سخت گیرانه اتحادیه اروپا

این قانون برای سرویس‌های وب با بیش از ۵۰میلیون کاربر فعال لازم الاجرا است که به افراد اجازه می‌دهند با انتشار اطلاعات، کامنت، پیام یا تصاویر با دیگر کاربران ارتباط برقرار کنند.

به عبارت دیگر این قانون شامل تهیه کنندگان سرویس‌های اینترنت و اخبار یا سایت‌های سرگرمی نیست.

قانون ایالت تگزاس یکی از تلاش‌های حزب جمهوریخواه آمریکا برای آن است که از حذف محتوای قانونی اما ناشایسته و قابل اعتراض جلوگیری کند.

منبع:خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *