یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ بین الملل فناوری محتوای دیجیتال خبر

اپ استور TIZEN برای همیشه توسط شرکت سامسونگ از دسترس خارج شد

اپ استور TIZEN توسط سامسونگ برای همیشه از دسترس خارج شد - عصر هشتم

شرکت سامسونگ از آغاز سال جدید میلادی، اپ استور TIZEN خود را هم برای کاربران جدید و هم برای کاربران قدیمی از دسترس خارج کرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، از ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ شرکت سامسونگ اجازۀ ثبت‌نام به کاربران جدید را متوقف کرده و این اپ استور را فقط در دسترس کاربران ثبت نام کرده قرار داد  البته آنان نیز فقط می‌توانستند اپ‌های دانلود شده قبلی خود را دریافت کنند.

اما با شروع سال میلادی جدید این غول کره‌ای فناوری این اپ‌ استور را به طور کلی از دسترس خارج کرده و  با بازدید از وب‌سایت یا اپلیکیشن تایزن با یک کد خطا روی نمایشگر خود روبرو خواهید شد.

این شرکت پس از اجرای جایگزینی سیستم عامل Wear OS گوگل به جای تایزن روی ساعت‌ هوشمند گلکسی واچ ۴ خود، این اقدام را در تمام ساعت‌های هوشمند آینده هم تکرار خواهد کرد.

از دلایل احتمالی سامسونگ برای این جایگزینی می‌توان اپلیکیشن‌های شخص ثالث اشاره کرد.

مطالعه این مطلب می‌ـواند برای شما مفید باشد
تلاش سامسونگ برای طراحی و توسعه سیستم‌عامل جایگزین اندروید

به نظر می‌رسد این اقدام شرکت سامسونگ به موضوع اپلیکیشن‌های ثالث و مقوله‌ی جذب اپلیکیشن مرتبط می‌باشد زیرا با توحه به اینکه تولید سیستم عامل کار بسیار سختی است، برای جذب اپلیکیشن جدید این سیستم عامل ها با مشکل روبرو می‌شوند اگرچه که سیستم عامل تایزن اپلیکیشن‌های اصلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما بسیاری از  اپلیکیشن های ثالث در  آن یافت نمی‌شود.

گفتنی است که که سامسونگ از سال ۲۰۱۳ در ساعت‌های هوشمند خود از تایزن استفاده کرده و در طول این سال‌ها نکات ارزشمند زیادی را فراگرفته که می‌تواند آن‌ها را روی پلتفرم گوگل پیاده‌سازی کند.

باید دید در نهایت این شرکت بزرگ فناوری می‌تواند Wear OS گوگل را برای همه‌ی ساعت‌های هوشمند خود جایگزین تایزن کند یا نه.

 

منبع: digikala

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *