دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

اپلیکیشن اوبر، برای افزایش امنیت، قابلیت ضبط صدا را فراهم کرده است

به‌منظور افزایش امنیت اوبر، امکان ضبط صدا برای مسافران و رانندگان فراهم می‌شود-عصر هشتم

اوبر، برای افزایش امنیت، قابلیت ضبط صدا را برای مسافران و رانندگان فراهم کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اوبر در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت این شرکت در اواخر ماه جاری ویژگی ضبط صدا را در سه شهر ایالات متحده‌ی آمریکا دردسترس کاربران قرار می‌دهد.

در ابتدای سفر، مسافران و رانندگان می‌توانند این ویژگی را با کلیک‌کردن روی نماد سپر در جعبه‌ابزار ایمنی اپلیکیشن و انتخاب «ضبط صدا» فعال کنند.

هر دو گروه مسافران و رانندگان می‌توانند صدای سفرهای فردی خود را ضبط کنند؛ حتی برای رانندگان گزینه‌ای در نظر گرفته شده است که وقتی به‌دنبال مسافر بعدی خود هستند، می‌توانند این کار را انجام دهند.

اگر مسافر در حال استفاده از ویژگی مذکور باشد نیز به راننده اطلاع داده می‌شود.

اوبر اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ قابلیت ضبط صدا را در آمریکای لاتین راه‌اندازی کرد. این اولین ویژگی درون‌برنامه‌ای است که مستندات صوتی سواری را ارائه می‌دهد.

اوبر به رانندگان اجازه می‌دهد تا درصورت اجازه‌ی قوانین محلی، از دوربین داخل خودرو (DashCam) برای ضبط سفرها استفاده کنند.

حریم خصوصی فایل‌های صوتی ضبط‌شده

حریم خصوصی فایل‌های صوتی چگونه است؟ گفته می‌شود این فایل‌ها رمزگذاری و در دستگاه‌های مسافر و راننده ذخیره می‌شود؛ اما هیچ‌کس نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد، حتی خود اوبر.

اگر مسافر یا راننده تصمیم بگیرد گزارش ایمنی را ارائه دهد، می‌تواند فایل صوتی را ضمیمه کند. سپس، یکی از ماموران ایمنی آموزش دیده اوبر فایل ضبط‌شده را رمزگشایی و بررسی می‌کند.

براساس بیانیه‌ای مطبوعاتی، اوبر درکنار ضبط صدا، قابلیت هشدارهای صوتی کمربند ایمنی را نیز به‌زودی منتشر می‌کند.

این هشدار برای گوشی هوشمند راننده ارسال می‌شود و به او یادآوری می‌کند کمربند ایمنی خود را ببندد. اوبر اعلام کرد که این ویژگی در اوایل سال ۲۰۲۲ در ایالات متحده‌ی آمریکا دردسترس خواهد بود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما جالب توجه باشد
پتانسیل بالقوه ۷۸درصدی بازار تاکسی‌ های اینترنتی در ایران

اکنون RideCheck می‌تواند تشخیص دهد رانندگان اوبر چه زمانی وارد مسیر غیرمنتظره‌ای می‌شوند.

همچنین در این سیستم اگر سفری به‌طور ناگهانی قبل از مقصد نهایی به‌پایان می‌رسد، متوجه می‌شود.

در‌صورت شناسایی این‌ نوع مسائل، مسافران و رانندگان اعلانی دریافت خواهند کرد تا مطمئن شوند همه‌چیز ایمن است.

اوبر اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ گزارش ایمنی را منتشر کرد که داده‌های بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ و نیز شکایات متعدد سرنشینان را بررسی می‌کرد و در‌نهایت، مشاهدات انجام‌شده به‌نفع رانندگان نیز شد؛ زیرا بعضی از آنان از مسافران شکایت کرده بودند.

اوبر به‌طور پیوسته ویژگی‌های ایمنی جدیدی را در پاسخ به مشکلات رانندگان و مسافرانی ارائه می‌کند که در طول سفرهای خود شرایط ناامنی ازجمله ادعاهای تجاوز جنسی را تجربه می‌کنند. به‌طور‌کلی، این شرکت در تلاش است تا ایمن‌ترین شرایط را برای کاربرانش ایجاد کند.

 

منبع: zoomit

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *