چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
محتوای دیجیتال خبر بازی بازی سازی

با همکاری مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار می‌شود:

اولین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت افزوده و مجازی

اولین جشنواره بازی‌های ویدئویی واقعیت افزوده و مجازی برای تمامی بازی‌های ویدئویی که در این زمینه‌ توسعه داده شده‌اند، برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، سیدمحمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد با اشاره به اینکه این جشنواره به‌ دنبال امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مجموعه و با همکاری خانه جهش همراه اول برگزار می‌شود، گفت: تمام بازی‌سازانی‌که بازی‌هایی در این حوزه تولیدکرده و توسعه داده‌اند، بدون در نظر گرفتن سال انتشار بازی، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

سیدحسینی با تأکید بر اینکه هر تیم باید حداقل ۲عضو و یک بازی AR یا VR داشته باشند، گفت: بازی‌سازان برای شرکت در این رویداد باید لینک بازی خود را از طریق تکمیل فرم ثبت‌نام برای دبیرخانه ارسال کنند.

وی افزود: در صورتی‌که بازی موردنظر هنوز در هیچ کدام از مارکت‌ها منتشر نشده و اما شرکت‌ها یا استودیوهای بازی‌سازی قصد ارسال آن برای حضور در این رویداد را دارند، می‌توانند نسخه‌ای از بازی را آپلود کرده و لینک دسترسی را حین ثبت‌نام در سایت رویداد (arvrgame.ir)، ارسال کنند.

معاون حمایت بنیاد بیان کرد: در صورتی که حجم بازی ویدئویی این امکان را نمی‌دهد که به صورت دیجیتالی آن را آپلود کنند، می‌توانند نسخه بازی ویدئویی را به صورت فیزیکی برای دبیرخانه به نشانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، طبقه سوم واحد حمایت ارسال کنید.

طبق فراخوان این جشنواره، علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۵ تا ۲۶شهریورماه ۱۴۰۰آثار خودشان را برای دبیرخانه ارسال کنند و پس از پایان فرآیند داوری و ارزیابی تمام آثار ارسال شده به رویداد، از ۳بازی ویدئویی برتر واقعیت مجازی یا افزوده که بیشترین امتیاز را از بخش داوری دریافت کرده‌اند با اهدای جوایز نقدی تقدیر می‌شود.

بر این اساس جایزه اول این رویداد برای بازی نخست مبلغ ۷۰میلیون تومان، جایزه بازی دوم ۵۰میلیون تومان و جایزه بازی سوم ۳۰میلیون تومان است. ضمن اینکه ۵جایزه ۶میلیون تومانی نیز برای رتبه‌های ۴ تا ۸در نظر گرفته شده است.

برای هماهنگی جهت ارسال اثر می‌توانید از طریق پست الکترونیکhemayat@ircg.ir اقدام کنید. ضمن اینکه شماره تماس ۰۲۱۸۸۳۱۰۲۲۲ داخلی ۳۴۴ نیز پاسخگوی سوالات شما در این زمینه است. برای ثبت‌نام در این جشنواره نیز اینجا کلیک کنید.

منبع: گیمفا

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *