شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
اقتصاد دیجیتال استارتاپ خبر

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:

اولین اوراق صکوک نوآوری برای یک شرکت دانش‌بنیان در بورس تهران درج شد

اولین اوراق صکوک نوآوری - عصرهشتم

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی از درج نخستین اوراق صکوک نوآوری برای یک شرکت دانش‌بنیان در بورس تهران خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، علی ناظمی در خصوص این اوراق صکوک اظهار داشت: بر اساس مجوز پذیره‌نویسی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۴۰۰ اوراق مرابحه شرکت داروسازی دکتر عبیدی به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف تامین سرمایه در گردش این شرکت برای خرید مواد اولیه تولید دارو، با نماد «صنوآور ۱۲» در فهرست نرخ‌های بازار بدهی بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

وی خاطر نشان کرد: نرخ سود سالانه این اوراق ۱۸ درصد و مدت اوراق نیز چهار ساله است. سررسید پرداخت سود آن نیز هر سه ماه یک‌بار از تاریخ انتشار اوراق است.

ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس در سازمان بورس تصویب شد

معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی درباره مزیت استفاده از صکوک نوآوری نیز گفت: ورود به بازار سرمایه و تامین مالی برای شرکت‌های بزرگ (بالاتر از ۵۰ میلیارد تومان)، استفاده از برند صندوق نوآوری، تسهیل خروج شرکت‌ها، ایجاد زیرساخت‌ها برای استانداردسازی، شفافیت در شرکت‌های دانش بنیان و مزیت بلندمدت همکاری این شرکت‌ها با بازار سرمایه از جمله این مزیت‌ها است.

گفتنی است اوراق تامین مالی اسلامی یا صکوک اوراقی هستند که برای تامین مالی شرکت‌ها و پروژه‌ها و نیز تامین سرمایه در گردش و خرید دارایی ثابت با نرخ سود مشخص و سررسید معین از طریق بازار سرمایه منتشر می‌شوند.

منبع: yjc

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *