دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

اندروید ۱۳ به دنبال آسان‌سازی انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR

اندروید 13 به دنبال آسان‌سازی انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR - عصر هشتم

 اندروید 13 با قابلیت‌های جدیدی که فراهم آورده، انتقال فایل‌های رسانه‌ای و اسکن کدهای QR را آسان‌سازی کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،  اندروید ۱۳ قابلیتی را اضافه کرده است تا با ضربه زدن یا نزدیک کردن دستگاه امکان انتقال فایل‌های رسانه‌ای را به وجود آورد و قابلیت اسکن کدهای QR را نیز آسان‌تر کرده و گزینه آن به صفحه قفل اضافه شده است.

 

قابلیت انتقال فایل‌های رسانه‌ای توسط وب‌سایت Android Police کشف شده، قابلیتی موسوم به Media TTT است که TTT از عبارت Tap to Transfer گرفته شده است.

در یکی از دو تصویری که از این قابلیت منتشر شده می‌بینیم که در بالای صفحه عبارت Move closer to play on DEMO دیده می‌شود. تصویر دوم هم عبارت Playing on DEMO را به همراه دکمه Undo نشان می‌دهد.

 

دکمه Undo احتمالا برای زمانی در نظر گرفته شده که به صورت اتفاقی به یک بلندگو نزدیک می‌شوید ولی نمی‌خواهید آهنگ شما روی بلندگو پخش شود. متاسفانه فعلا اطلاعات بیشتری درباره این قابلیت در دسترس نیست. با این حال، شاید با قابلیتی شبیه Hand off Audio در بلندگوی هوشمند هوم‌پاد اپل روبرو باشیم. این قابلیت اجازه می‌دهد آیفون یا آیپاد تاچ را نزدیک هوم‌پاد کنید و آهنگ خود را از طریق بلندگو بشنوید.

این احتمال داده می‌شود که گوگل قابلیت مذکور را به کارکردهای کروم‌کست اندروید اضافه کند یا آن را از طریق استاندارد صداهای بی‌سیم بلوتوث عرضه کند. هنوز معلوم نیست که کدام فناوری برای اشتراک‌گذاری این فایل‌ها استفاده خواهد شد.

اسکن کدهای QR از صفحه قفل اندروید ۱۳

افزون بر این، اندروید ۱۳ قرار است اسکن کدهای QR را آسان‌تر کند. یک منبع آگاه تصاویری را برای وب‌سایت Android Police فرستاده که چگونگی کارکرد این قابلیت را نشان می‌دهد. در یکی از این تصاویر گزینه‌ای تحت عنوان Show QR Scanner در تنظیمات صفحه قفل دیده می‌شود. در تصویر دوم هم خود این گزینه را تحت عنوان Scan QR در بخش تنظیمات سریع صفحه قفل می‌بینیم.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *