پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
فناوری نوآوری خبر

انتشار نسخه جدید تلگرام با امکانات پخش زنده نامحدود و قابلیت‌های متنوع برای ارسال پیام‌ها

نسخه ۸.۰ تلگرام منتشر شد: پخش زنده نامحدود و قابلیت‌های متنوع برای فوروارد پیام‌ها منتشر شد

امروز طبق رسم ماهانه خود تلگرام آپدیت نسخه ۸.۰ را در اختیار کاربران قرار داد که در این نسخه قابلیت پخش زنده برای بی‌نهایت مخاطب، حذف کپشن از فایل‌های رسانه‌ای و مخفی‌سازی نام فرستنده در هنگام فوروارد، رفتن به کانال بعدی بدون برگشتن به فهرست چت‌ها، بهینه‌سازی پنل استیکرها، ایموجی‌های جدید و غیره را ارئه داده است.

پخش زنده بی‌نهایت
تلگرام در نسخه جدید اجازه می‌دهد برای بی‌نهایت مخاطب پخش زنده ویدیویی داشته باشید. کافیست در کانال خود Live Stream را آغاز یا در گروه‌ها از گزینه Video Chat استفاده کنید. مخاطبان در هر دو حالت می‌توانند دست خود را بلند کرده و به گفتگوی شما بپیوندند.

انعطاف در ارسال پیام
در نسخه جدید تلگرام قابلیت‌های تازه‌ای به بخش فوروارد پیام‌ها اضافه شده است. اگر روی گزینه Forward Message ضربه بزنید، پیش‌نمایشی از نحوه ارسال پیام‌ها ظاهر می‌شود. در این‌جا می‌توانید به چند گزینه شخصی‌سازی از جمله حذف نام فرستنده و مخفی‌سازی کپشن رسانه دسترسی پیدا کنید.

پوشه‌بندی بهینه
چنان‌چه تلگرام خود را پوشه‌بندی کرده باشید، ترتیب پیشنهاد کانال‌ها بدین صورت است: ابتدا کانال‌های پوشه جاری باز می‌شوند، سپس نوبت به کانال‌های بخش All Chats می‌رسد و بعد کانال‌های بخش آرشیو را می‌بینید.


استیکرها رو از دست نده!!

تلگرام ۸.۰ استیکرهای پرطرفدار را در بالای بخش استیکرهای اخیر نشان می‌دهد. برای افزودن این استیکرها کافیست گزینه Add را لمس کنید تا پک مربوطه را ذخیره کنید. افزون بر این، پیش‌نمایش استیکرها در نسخه اندروید بزرگ‌تر شده است.

استیکر در حال ارسال …
اگر در یک صفحه چت در حال انتخاب استیکر باشید، تلگرام حالا درست مثل زمانی که در حال تایپ هستید یا می‌خواهید فایلی را ارسال کنید، به مخاطب اطلاع می‌دهد که می‌خواهید یک استیکر بفرستید. به‌علاوه، حالا در بخش کامنت کانال‌ها می‌توانید شمارنده پیام‌های خوانده‌ نشده را ببینید.

ایموجی‌های متحرک
دیگر تغییر تازه تلگرام متحرک شدن چند ایموجی جدید است که جذابیت‌های بصری این پیام‌رسان را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر اما ظاهرا پشتیبانی از نسخه Wear OS تلگرام به پایان رسیده چون دیگر اثری از این اپلیکیشن در گوگل پلی استور Wear OS دیده نمی‌شود.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *