شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
بین الملل فناوری خبر

انتشار جزئیات قابلیت Communities واتس‌اپ

جزئیات قابلیت Communities واتس‌اپ - عصرهشتم

جزئیات جدیدی از قابلیت Communities برای ایجاد جوامع بین کاربران واتس‌اپ منتشر شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، این ویژگی می‌تواند به عنوان یک صفحه جداگانه و اختصاصی در رابط کاربری برنامه حضور داشته باشد.

آیکون Communities احتمالا در نسخه‌های آینده جایگزین آیکون دوربین در سمت چپ نوار بالای صفحه شود.

قابلیت جوامع یا انجمن‌ها (Communities) هم اکنون در نسخه بتا اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در حال آزمایش است اما به جز این تغییر کوچک در رابط کاربری که تصویر آن منتشر شده، تاکنون اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد این ویژگی وجود نداشته است.

البته طبق انتظارات، احتمالا با قابلیتی شبیه بهسازمان‌های Slack یا سرورهای دیسکورد مواجه خواهیم بود که در آن‌ها اعضای گروه‌های مختلف می‌توانند به یک جامعه با علایق مشترک خود بپیوندند.

توسعه ویژگی نظرسنجی برای چت‌ گروهی در واتساپ

کمک Communities واتس‌اپ به فیسبوک

از سوی دیگر، انجمن‌ها یا گروه‌های مربوط به فیسبوک نیز در آینده ممکن است از این ویژگی جدید بهره‌مند شوند.

با این وجود، احتمالا بسیاری از این جوامع می‌توانند از طریق واتس‌اپ پست‌های خود را در فیسبوک منتشر کنند و می‌تواند گام دیگری از سوی شرکت متا برای ارتباط برنامه‌هایش با یکدیگر باشد.

هرچند از Discord به عنوان برنامه پیشرو در حوزه ایجاد جوامع یاد می‌شود، واتس‌اپ در چند وقت اخیر قابلیت‌هایی را آزمایش کرده که می‌تواند به رقابت خود ادامه دهید.

از جمله قابلیت‌های در حال آزمایش این پلتفرم می‌توان به امکان ارسال فایل تا سقف ۲ گیگابایت و قابلیت برگزاری نظرسنجی در گروه‌ها اشاره کرد.

منبع : دیجیاتو

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *