استارتاپ فناوری نوآوری خبر

امکان سنجش از راه دور اکسیژن خون با محصول دانش‌ بنیان ایرانی

امکان سنجش از راه دور اکسیژن خون با محصول دانش‌ بنیان ایرانی - عصر هشتم

شرکت دانش بنیان پارسیان طب دستگاه سنجش اکسیژن از راه دوری ساخته که تا 80 درصد سهم بازار داخلی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مدیرعامل شرکت دانش‌بینان پارسیان طب پژوهش با تأکید بر اینکه این محصول در حوزه سلامت مورد استفاده قرار می‌گیرد اظهار داشت: این محصول که در رده تجهیزات پزشکی است، نمونه خارجی نیز دارد و که توسط دو  شرکت آمریکایی تولید می‌شود

مجیدشیرکوند افزود: اما به طور مشخص نمونه داخلی آن با مشخصات ادعا شده هنوز طراحی و ساخته نشده است.

 

سازگار با حسگرهای اختصاصی سایر برندها

به گفته این فعال فناور، در این محصول سعی شده است با تلفیق فناوری‌های مورد استفاده در دنیا، حسگرهای اختصاصی سایر برندها نیز در این ماژول قابل استفاده باشند.

وی درباره این سازگاری محصول گفت: در این دستگاه بدون نیاز به تغییر در تنظیمات یا تعویض کانکتورها یا نرم افزارهای سیستم اصلی از این ماژول به عنوان ماژول جایگزین استفاده شود.

مهمترین محصول دانش بنیان شرکت پارسیان طب پژوهش، ماژول پالس اکسیمتری دیجیتال است که بر اساس جدیدترین فناوری روز در دنیا طراحی و ساخته شده است.

این محصول می‌تواند در دستگاه‌های مانیتورینگ علایم حیاتی که اکنون از ماژول‌های وارداتی استفاده می‌کنند نیز استفاده شود.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
با بازی رایانه‌ای دانش بنیان “چلچلی”، سالمندان آلزایمر را فراموش می‌کنند !؟

اهمیت کاربرد این دستگاه در دوره سخت پیش رو و بروز بیماری کرونا نمود بیشتری داشته است.

استفاده از یک مانیتور تنفسی برای نمایش میزان عملکرد ریه بر اساس درصد اشباع اکسیژن خون یکی از روش‌های مورد تایید برای پایش وضعیت بیماران کرونایی است.

با توجه به اینکه فناوری این ماژول، قابل استفاده در دستگاه‌های قابل حمل و سیستم‌های مرتبط با موبایل‌های شخصی است به زودی شاهد توسعه این محصول در تجهیزات پزشکی خانگی با اتصال به سیستم‌های تحت شبکه روی پلت فرم‌های شبکه موبایل نیز خواهیم بود.

رقابت قیمتی با تولید خارجی   

قیمت این محصول در قبال تولیدات خارجی در حدود ۵۰ درصد کمتر بوده و قیمت پایین قطعات نیمه مصرفی شامل کابل و سنسور نیز از جمله مزایای این محصول است که امکان فراهم آوردن شرایط رقابت با برندهای ارزانتر را نیز با توجه به کیفیت بالای آن فراهم می‌کند.

 این شرکت دانش بنیان اکنون نیز برای ۲۶ نفر بصورت مستقیم و درحدود ۳۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است.

نیاز تخمینی کشور به ماژول پالس اکسیمتری دیجیتال

بر اساس آمار واردات این محصول سالانه ده هزار عدد واردات محصول مشابه صورت می پذیرد که با تلاش‌های صورت پذیرفته، این شرکت توانایی تامین صد درصدی این محصول را داراست.

در سال‌های اخیر، این محصول تولیدی تا ۸۰ درصد سهم بازار را به دلیل کیفیت مورد تایید از نگاه مصرف کننده و اعتماد به این محصول و قیمت مناسب کسب کرده است.

نخستین گام صادراتی

شیرکوند با اشاره به پیشینه ۱۷ ساله ساخت و تولید تجهیزات پزشکی از توانمندی صادرات گفت و ادامه داد: مهمترین مساله برای توسعه محصولات دانش بنیان توجه به حمایت‌های هدفمند و پشتیبانی از بخش‌های تحقیق توسعه در شرکت‌های دانش بنیان یا هسته‌های دانش بنیان تازه تاسیس است.

منبع: isti

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *