شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

امکان سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با ‌دانش‌ بنیان‌ها فراهم شد

سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با ‌دانش‌ بنیان‌ - عصر هشتم

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امکان سرمایه‌گذاری مشترک این شرکت‌ها با بانک‌ها با تصویب طرح جهش تولید دانش‌بنیان در مجلس شواری اسلامی فراهم شده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مصطفی طاهری از ایجاد فرصت‌های ایجاد شده برای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان برای سرمایه‌گذاری مشترک با بانک‌ها  خبر داد و و گفت: بانک‌ها اجازه پیدا کرده‌اتد تا با با این شرکت‌ها مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترکی داشته باشند.

وی با اشاره به این که طرح جهش تولید دانش‌بنیان در هفته گذشته مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است، گفت: این طرح شامل یک قانون پایه در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود‌.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اقدامات مربوط به ۲۰ ماده از طرح جهش تولید دانش‌بنیان انجام شد.

طاهری گفت: تعیین کالاهای ارزبَر، شناسایی مواد آسیب‌زا، استفاده از منابع دستگاه‌ها، در نظر گرفتن اسناد مالکیت برای فعالان پارک‌های فناوری، از جمله موارد مد نظر در این طرح بوده است

مطالعه این مطلبی می‌تواند برای شما مفید باشد
میلان نوآوری میزبان راهکارهای سرمایه‌گذاری موثر

وی تصریح کرد: مقرر شده از پارک‌های علمی و فناوری حمایت‌های لازم صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه جایگاه بسیار خوبی برای صندوق نوآوری و شکوفایی دیده شده است، یادآور شد: بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان به دارایی صندوق افزوده شد.

طاهری با بیان اینکه مزایای مناطق ویژه و آزاد برای پارک‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد، اضافه کرد: همچنین مقرر شد برای مشکلات قضایی دادگاه ویژه‌ای در دادگستری در نظر گرفته شود.

 

منبع: .tasnimnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *