پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
محتوای دیجیتال خبر

سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور:

امکان ادامه فعالیت پیام‌رسان‌های خارجی بر اساس ضوابط و قوانین داخلی کشور

جواد جاویدنیا اعلام کرد: ارتباطات در بستر پیام‌رسان‌های خارجی کاملاً قطع نخواهد شد و طی تطبیق با ضوابط و قوانین داخلی کشور می‌توانند به فعالیت‌ خود ادامه دهند

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، معاون قضایی رییس دادگستری استان تهران با اشاره به فیلترینگ هوشمند و حبابی برخی از پلتفرم‌های خارجی در مورد فضای مجازی داخلی کشور اظهار کرد: در حال حاضر ارتباط سازنده‌ و کاملی با دنیا نداریم و پلتفرم‌های خارجی به راحتی برخی از محتوای کاربران ایرانی را فیلتر و از دسترس سایرین خارج می‌کنند.

وی در ادامه افزود: تا زمانی‌که ابزار و پلتفرم‌ها متعلق به داخل نباشند، نمی‌توان به صورت پایدار به ارتباط با دنیا امیدوار بود و در حال حاضر باید بر اساس قوانین داخلی آنها اقدام کنیم.

جاویدنیا درباره پلتفرم‌های داخلی اظهار کرد: با گسترش توان داخلی، ما خواهیم توانست در منطقه و دنیا مخاطبان موثری بر روی پلتفرم‌های داخلی جذب کنیم تا نگرانی بابت فیلتر و مسدودسازی محتوا نداشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی شبکه پرس‌تی وی، به عنوان یکی از تجارب موفق در این زمینه ادامه داد: به طور حتم شبکه‌های رسانه‌ای موازی غیر ایرانی در خارج از کشور اجازه نخواهند داد ارتباط سازنده‌ای با مخاطبان داشته باشیم و ما را در چارچوب منافع خود محدود خواهند کرد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
چالش در طرح حمایت از کاربران با اینترنت ماهواره‌ای

سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور در مورد طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی عنوان کرد: اولین گام باید در جهت تبیین جدی وضعیت موجود فضای مجازی کشور برداشته شود تا وضعیت کاربران و کسب‌و کارها به خوبی مشخص شود.

وی در ادامه افزود: سیاست‌های کلی فضای مجازی کشور باید بر اساس سیاست‌های کلی نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری استخراج شود و میزان تطبیق این سیاست‌ها با این طرح بررسی شود تا بتوان در مورد آن به درستی اظهارنظر کرد.

مطالعه بیشتر…
آغاز به کار کمیسیون بررسی طرح صیانت از فضای مجازی از مهرماه

جاویدنیا درباره دغدغه‌های موجود در رابطه با طرح صیانت نیز اشاره کرد: ابهامات و ایرادتی نسبت به این طرح وجود دارد و حتی برخی از موافقان کلیت این طرح هم نسبت به بعضی از جزئیات آن ایراداتی را وارد کرده‌اند، لذا بایستی شفاف‌سازی لازم انجام شود.

معاون قضایی رییس دادگستری استان تهران در پایان افزود: این طرح باید بتواند جایگاه دستگاه‌های حاکمیتی مختلف را در فضای مجازی مشخص کند تا کاربران، کسب‌و کارها و حتی دستگاه‌های نظارتی بتوانند به نسبت جایگاه خود به وظایف و حقوق خود آشنا شوند.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *