استارتاپ فناوری نوآوری خبر

امکان احراز هویت غیرحضوری در فضای دیجیتال با فناوری ایرانی

در راستای تحقق دولت الکترونیک شرکت دانش‌بنیان ایرانی امکان ارائه احراز هویت غیرحضوری در فضای دیجیتال را فراهم کرده است.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، میثم فقیهی مدیرعامل شرکت شاهراه اعتماد کلید درباره این فناوری گفت: ارائه نخستین راهکار احراز هویت غیرحضوری شاکیلید با نام «آشنامی» به مخاطبان بازار بورس و سرمایه در همان سال اول اعتماد بانک‌ها و کارگزاری‌های متعدد را به این محصول ایران‌ساخت جلب کرد.

وی بیان کرد: اکنون به عنوان دومین بهره‌برداری بخش دولتی از این خدمت، این شرکت با حضور در جمع ارائه‌دهندگان سرویس احراز هویت غیرحضوری قوه قضاییه می‌کوشد تا در تحقق دول الکترونیک سهیم باشد.

میثم فقیهی افزود: این محصول ایران‌ساخت، به کسب وکارها این امکان را می‌دهد تا سریعتر و امن‌تر، احراز هویت و امضای قانونی کاربران خود را با استفاده از راه‌کارهای احراز هویت غیر حضوری محصول آشنامی و سرویس امضای دیجیتال با عنوان امضامی، انجام داده و در اختیار کاربران خود قرار دهند.

وی درباره مزیت‌های رقابتی این محصول گفت: آن‌چه که برای شاکیلید، امکان ورود به بازارهای جهانی و رقابت با شرکت‌های فعال در حوزه‌های مشترک را فراهم می‌کند، تفاوت قیمت ارائه شده برای محصولات آن است. همچنین با در نظرگرفتن اختلاف قیمت ارزی، تفاوت بسیاری را برای مصرف کننده در ارائه محصول با کیفیت مشابه و قیمت حداقلی ایجاد می‌کند.

فقیهی خاطرنشان کرد: در بازار داخلی، با توجه به مصوبات شورای فناوری اطلاعات برای امضای دیجیتال ، نیاز به این خدمت در تمامی سازمان‌های دولتی، مالی و بورس و سایر مراکز، درخواست‌های این خدمات افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

این فعال فناور از ایجاد اشتغال با توسعه این محصول ایران‌ساخت گفت و ادامه داد: طرح های ارائه شده توسط این شرکت، بالغ بر ۱۰ فرصت‌ شغلی مستقیم را در این شرکت دانش‌بنیان ایجاد کرده که هرچند تعداد آن محدود است ولی توسعه محصولات و گسترش بهره‌برداری از آن منجر به اشتغال‌زایی قابل توجهی به صورت غیرمستقیم خواهد شد.

منبع: isti.ir

.

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *