دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال استارتاپ فناوری خبر

امضای ۱۷ قرارداد طرح کلان ملی فناوری با اعتبار ۲۵۶/۴میلیارد تومان

امضای 17 قرارداد طرح کلان ملی فناوری-عصر هشتم

در سه ماه اخیر، مرکز طرح های کلان ملی فناوری قرارداد 17 طرح جدید را با اعتبار کل 256/4 میلیارد تومان در 7 استان کشور امضا کرده است

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طرح‌ هایی که با عنوان طرح ‌های کلان ملی فناوری مورد حمایت قرار می‌گیرند، طرح‌ هایی فناورانه و دانش‌ بنیان، با قابلیت تجاری ‌سازی هستند که جرای این طرح‌های دانش‌بنیان نیازمند مشارکت گسترده بازیگران مختلف است.

این طرح‌ها به نیازهای اساسی و راهبردی کشور پاسخ می‌گوید. حمایت از این طرح‌ ها، با توجه به آثار آنها در تولید، خودکفایی و اشتغال‌ زایی یکی از ابزارهای مهم در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان به شمار می‌‌رود.

از جمله طرح های کلان ملی فناوری که  قرارداد ۱۷ طرح جدید از آنها امضا شده است می‌توان به سامانه هوشمند پایش مستمر شبکه های توزیع آب، کیت های تشخیصی بر پایه کمی لومینسنس، طراحی و ساخت سامانه تشخیص جبهه موج رصدخانه ملی ایران و دستگاه شتابدهنده الکترواستاتیک اشاره کرد.

در حال حاضر ۱۶۳ طرح جاری و فعال با اعتبار کل ۱۴۹۱ میلیارد تومان در مرکز طرح ­های کلان ملی فناوری در حال اجرا است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
انعقاد بیش از ۴۰۰میلیارد تومان قرارداد همرسانی در شبکه فن‌بازار ملی ایران

تعیین اولویت ­های توسعه فناوری در حوزه ­های ۲۵ گانه به منظور رفع نیازهای اساسی کشور، یکی دیگر از اقدامات این مرکزی در ۱۰۰ روز اخیر به حساب می آید.

این مرکز در این مدت، سه نمایشگاه فناوری­ های حاصله حوزه توانبخشی، نمایشگاه فناوری­ های حاصله حوزه محیط زیست و نمایشگاه فناوری­ های حاصله حوزه نفت و گاز را برگزار کرده است.

دریافت پلاک برای نخستین موتورسیکلت چهارچرخ برقی تمام ایرانی یوز  نیز از دیگر اقداماتی است که مرکز طرح ­های کلان ملی فناوری طی ۱۰۰ روز اخیر به انجام رسانده است.

 

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *