سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

الکسا، پس از ۲۵سال به کار خود پایان می‌دهد!؟

الکسا پس از 25سال به کار خود پایان می‌دهد-عصر هشتم

شرکت آمازون اعلام کرده است که سایت Alexa.com (الکسا) را پس از 25سال تعطیل می‌کند.

‌به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، الکسا سرویسی برای رتبه‌بندی سایت‌های اینترنت براساس ترافیک و بازدید آنهاست و میزان بازدیدهای هر سایت منابع آن بازدیدها را به صورت تقریبی اعلام می‌کند به کار خود پایان خواهد داد.

این سرویس از شرگت بزرگ آمازون به طور ناگهانی و بدون ذکر دلیلی تعطیل شدن خود را اعلام کرده است و از اول ماه می سال ۲۰۲۲ به طور کامل تعطیل خواهد شد.

این وب سایت که رتبه‌بندی‌های آن بسیار معروف هستند و یکی از ابزارهای سئوکارها هم هست، در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۹ آمازون آن را به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد.

نکته قابل توجه اینکه بدونید آمازون کل این مبلغ را به صورت سهام پرداخت کرد و اگر صاحبان آ« این سهام را نمیفروختند، این سهام حالا ارزش ۷ میلیارد دلاری داشتند. ‌

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
تنها ۵۰درصد درآمد آمازون از فروش محصولات مصرفی است


این سرویس اما رفته رفته به دلیل افزایش استفاده از اپ‌های موبایل آمار و رتبه‌هایش دقت گذشته را نداشتند و دلیل این موضوع هم نداشتن راهی برای اندازه‌گیری ترافیک اپهای موبایل بود .

به طور مثال با اینکه تیک تاک و واتساپ یکی از پر استفاده ترین اپهای دنیا هستند، اما در الکسا به خاطر همین موضوع رتبه آنچنان بالایی ندارند. ‌

از امروز دیگر الکسا اشتراکی هم نمی‌فروشد.

سرویسی که می‌توانیم بعنوان جایگزین معرفی کنیم سرویس Similarweb است که تحلیل‌های خوبی مشابه الکسا برای وبسایت‌ها ارائه می‌دهد!

‌ منبع:  tech_tube

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *