سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اقتصاد دیجیتال فناوری خبر

المپیک زمستانی، زمان انتشار یوان دیجیتال

المپیک زمستانی زمان انتشار یوان دیجیتال - عصر هشتم

کشور چین قصد دارد میزان قدرت و انتشار یوان دیجیتال در دنیا از المپیک زمستانی پکن بهترین بهره‌برداری را بکند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، دولت چین قصد دارد، یوان دیجیتال خود را قبل‌ از المپیک زمستانی پکن در اختیار ورزشکاران و تماشاچیان قرار دهد تا اولین آزمایش این ارز مجازی در میان خارجی‌ها ارزیابی شود.

یوان نقدی، ویزاکارت و یوان دیجیتال، تنها شیوه پرداخت در المپیک زمستانی

۱۴۰ میلیون نفر تا ابتدای نوامبر برای حساب یوان دیجیتال ثبت‌نام کرده‌اند اما شهروندان چینی هنوز هم برای پرداخت‌های روزانه خود بیشتر از علی پی و وی چت استفاده می‌کنند.

هر دوی این اپلیکیشن ها در حال حاضر یوان دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند اما المپیک زمستانی که از چهارم فوریه آغاز می‌شود، فرصتی مناسبی است تا بانک مرکزی چین آگاهی درمورد یوان دیجیتال را پس‌از آزمایش‌های متعدد آن در چندین منطقه در سراسر کشور از ۲۰۲۰، افزایش دهد.

البته تحریم‌های بین‌المللی و همه‌گیری کرونا این بازی‌ها را تهدید می‌کنند، اما دولت چین در فکر استفاده از این رویداد برای نشان‌دادن مقبولیت یوان دیجیتال در دنیاست.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
دریافت رمز ارز Worldcoin رایگان توسط ۱۳۰هراز نفر در ازای اسکن چشم

بانک چین، شریک رسمی این بازی‌ها اعلام کرده است که بازدیدکنندگان می‌توانند یک اپلیکیشن را دانلود کرده و یک کارت دریافت کنند که حاوی یوان دیجیتال باشد یا اسکناس‌های خارجی خود را در دستگاه‌های خودپرداز به یوان دیجیتال تبدیل کنند.

ورزشکاران و مربی‌های آنها نیز می‌توانند یک دست‌بند داشته باشند که به‌عنوان کیف پول الکترونیکی عمل کرده و از آن برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات استفاده شود.

 

البته طرح این نکته نیز حائز اهمیت است که پذیرش ورزشکاران خارجی برای استفاده از یوان دیجیتال بستگی به تنش‌های سیاسی حول بازی‌ها و نگرانی در مورد مخاطرات اطلاعاتی دارد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ میزبان اولین حضور مستقیم و گسترده شرکت‌های رمزارز

سه سناتور جمهوری‌خواه آمریکا در ماه جولای از کمیته المپیک آمریکا خواستند به ورزشکاران آمریکایی به‌ دلیل نگرانی در مورد جاسوسی و امنیت اطلاعات، اجازه استفاده از یوان دیجیتال داده نشود.

فروشگاه‌ها و کافه‌های داخل دهکده المپیک که محل اقامت ورزشکاران و گذراندن اوقات فراغت آنهاست و همچنین مغازه‌های واقع در ایستگاه‌های راه‌آهن اطراف این منطقه مجهز به ماشین‌هایی هستند که یوان دیجیتال را برای پرداخت قبول می‌کنند.

 

منبع: tasnimnews

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *