یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

حاکمیت سایبری در خارج از کشور

اقدام جدید علیه انحصارگرایی گوگل در کشور هند

تحقیقات رگولاتور آنتی تراست هند نشان داده شرکت گوگل با سلطه خود بر بازار انگیزه و توانایی تولیدکنندگان را برای توسعه سیستم‌های جایگزین اندروید محدود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، تحقیقات دو ساله کمیسیون رقابت هند (CCI) نشان می‌دهد گوگل از موقعیت برتر سیستم عامل اندروید در هند سوءاستفاده کرده است. این شرکت با استفاده از منابع قدرتمند مالی خود به طور غیرقانونی به رقبایش آسیب زده است.

در گزارشی که واحد تحقیقات کمیسیون رقابت هند در ماه ژوئن منتشر کرده، آمده است: گوگل توانایی و انگیزش تولید کنندگان دستگاه برای توسعه و فروش محصولاتی با سیستم عامل جایگزین اندروید را کاهش داده است.

این شرکت فناوری آمریکایی در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد مشتاق همکاری با کمیسیون رقابت هند است تا نشان دهد چگونه دستگاه‌های اندروید رقابت و نوآوری را افزایش می‌دهند.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
کره جنوبی گوگل را ۱۷۷میلیون دلار جریمه کرد!؟

این در حالی است که رگولاتور هندی تاکنون درباره گزارش منتشر شده اظهار نظری نکرده است. قرار است اعضای کمیسیون مذکور گزارش را بررسی کنند و قبل از صدور دستور نهایی به گوگل فرصت دفاع از خودش را بدهند. به گفته یک منبع آگاه ممکن است دستور نهایی کمیسیون رقابت هند شامل جریمه نیز باشد.

این یافته‌ها، آخرین تحولات در خصوص چالش‌های رقابت گوگل در هند است. شرکت مذکور با چند تحقیق در بازارهای اپلیکیشن پرداخت و تلویزیون‌های هوشمند نیز روبرو است.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا، آمریکا و برخی دیگر از نقاط جهان نیز تحقیقاتی درباره گوگل آغاز کرده‌اند. همچنین کره جنوبی نیز به دلیل مسدودسازی قابلیت شخصی سازی اندروید گوگل را جریمه کرده است.

منبع:خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *