پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

افشای اطلاعاتی جدید از قابلیت‌های اندروید ۱۳

اندروید 13- عصر هشتم

گویا گوگل توسعه اندروید ۱۳را آغاز کرده‌و افشای قابلیت‌هایی همچون تغییر زبان هر اپلیکیشن بدون نیاز به تغییر نام سیستم‌عامل و صدور اجازه برای اعلانات خبرساز شده.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، با وجود اینکه اندروید  ۱۲ تازه‌ترین سیستم‌عاملی طراحی شده توسط گوگل بوده و تنها گوشی‌های این شرکت از آن استفاده می‌کنند اما اطلاعاتی در مورد اندروید ۱۳ خبرساز شده است.

صدور اجازه برای اعلانات هر اپلیکیش و ظاهر جدید صفحه‌ی قفل و حالت ذخیره‌ی انرژی جدید نیز دیگر اطلاعاتی است که درباره این نسخه جدید از اندروید همگانی شده است.

البته نام این سیستم‌عامل  به طور رسمی مشخص نیست، اما شایعاتی حاکی از آن است که نام این سیستم‌عامل تیرامیسو خواهد بود.

XDA-Developers که با انتشار اسکرین شات‌هایی این اطلاعات را همگانی کرده است معتقد است اسکرین‌شات‌های منتشر شده کاملا واقعی هستند و در نسخه جدید قابل دسترس و استفاده هستند.

یکی از قابلیت‌های جدید اما با نامی بسیار عجیب و جالب مربوط به ذخیره‌ی انرژی است که تحت عنوان Android Resource Economy شناخته می‌شود.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
تلاش سامسونگ برای طراحی و توسعه سیستم‌عامل جایگزین اندروید

با کمک این قابلیت یک نوع فضای شبیه‌سازی شده طراحی می‌شود که در آن اپلیکیشن‌ها بر اساس میزان ظرفیت باقی‌مانده‌ی باتری، از منابع سیستم استفاده می‌کنند.

این نسخه از اندروید خواهد توانست زمانی که کاربر حالت ذخیره‌ی نیرو را فعال می‌کند، برخی از محدودیت‌ها را بر روی یک اپلیکیشن اعمال کند.

این کار با استفاده از سیستم جدیدی صورت می‌گیرد که با در نظر گرفتن ظرفیت باقی‌مانده‌ی باتری و یک سری پارامترهای دیگر، یک محیط مجازی برای اجرای اپلیکیشن‌ها تشکیل می‌دهد.

البته برخی از شرکت‌ها نظیر سامسونگ هم با رابط کاربری خود همین حالا یک سری از ویژگی‌ها را در گوشی‌های قدرتمند سری گلکسی S21 منتشر کرده است قرار داده‌اند البته که این امر حتی برخی از کاربران را هم با مشکل مواجه کرده است و رسما گوشی‌های این شرکت آپدیت نهایی را دریافت نکرده‌اند.

منبع: digikala

 

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *