بین الملل فناوری خبر

افزودن قابلیت Undo به استاتوس واتساپ

افزودن قابلیت Undo به استاتوس واتساپ -استارتاپ خبری عصر هشتم

این قابلیت جدید در حال آزمایش به کاربران اجازه می‌دهد تا بلافاصله پس از انتشار استاتوس در واتساپ، آن را لغو کنند و به حالت قبلی بازگردانند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، براساس گزارش WABetaInfo در نسخه‌ی بتای ۲.۲۱.۲۴۰.۱۷ واتساپ، نه تنها هنگام به‌روزرسانی استاتوس قابلیت ویرایش آن را برای کاربر فراهم شده، بلکه قابلیت جدیدی برای لغو استاتوس به‌روزرسانی شده هنگام آپلود کردن آن نیز مهیا شده است.

واتساپ درباره‌ی این موضوع می‌گوید:پس از منتشر کردن status جدید، گزینه‌ی Undo به‌طور لحظه‌ای نمایان می‌شود: اگر آن را انتخاب کنید، استاتوس جدید به‌طور خودکار حذف می‌شود و هیچ کاربری نمی‌تواند آن را ببیند.

این میانبر زمانی مفید است که به اشتباه مطلبی را پست می‌کنید و می‌خواهید به سرعت آن را حذف کنید.

تست در نسخه بتا

این ویژگی از امروز برای برخی از کاربران نسخه‌ی بتا واتساپ در دسترس است و در به‌روزرسانی‌های آتی برای کاربران بیشتری عرضه خواهد شد.

در همین راستا یک ماه پیش، واتساپ آزمایش یک ویژگی بتای دیگر را آغاز کرد که به کاربران امکان می‌دهد به‌روزرسانی‌های استاتوس حساب‌های تجاری خاص را مشاهده کنند.

برخی نیز اعلام کرده‌اند: کاربران با این قابلیت قادر خواهند بود تا استاتوس‌های جدید یک حساب تجاری را مستقیماً در اطلاعات کسب و کار آن مشاهده کنند.

افزودن قابلیت Undo به استاتوس واتساپ -استارتاپ خبری عصر هشتم

قابلیت جدید چه طور کار می‌کند؟

طبق توضیح این وب‌سایت، پس از اشاره روی عکس پروفایل یک حساب تجاری، می توانید بین مشاهده آن یا به‌روزرسانی استاتوس یکی را انتخاب کنید. در حال حاضر، کاربران عادی واتساپ فقط می‌توانند به‌روز رسانی استاتوس را مشاهده کنند.

استاتوس چند سالی می‌شود که به واتساپ اضافه شده و عملکردی مشابه استوری در اینستاگرام دارد که آن هم از قابلیت معروف اسنپ‌چت الگو برداری کرده است.

 

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
ارائه قابلیت ساخت استیکر در نسخه بتای دسکتاپ واتساپ

 

یک اکانت بر روی چند دستگاه، قابلیتی دیگر

همچنین چند ماهی هم هست که واتساپ مشغول تست قابلیتی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا از حساب کاربری خود روی چند دستگاه به طور هم‌زمان استفاده کنند و به ارسال و دریافت پیام بدون نیاز به آنلاین بودن گوشی هوشمندشان ادامه دهند.

در نهایت، این قابلیت در آخرین به‌روزرسانی واتساپ در هر دو نسخه‌ی اندروید و iOS به‌طور رسمی در اختیار عموم کاربران قرار گرفت.

پیش از ارائه‌ی این قابلیت، نیاز بود تا برای اتصال به حساب کاربری نسخه‌ی وب واتساپ از آنلاین بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنید.

منبع :digikala

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *