چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
محتوای دیجیتال خبر

افزایش ۹۵ درصدی انتشار محتوای هیئت‌های مذهبی در دو دهه اول محرم امسال

آیین قدردانی از رسانه‌های صوت و تصویر برگزیده در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» 1400 با حضور رئیس ساترا، قائم مقام سازمان تبلیغات، مدیرعامل خانه مداحان و ...

آیین قدردانی از رسانه‌های صوت و تصویر برگزیده در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» ۱۴۰۰ با حضور رئیس ساترا، قائم مقام سازمان تبلیغات، مدیرعامل خانه مداحان و نماینده رسانه‌های برگزیده، برگزار شد.

افزایش ۷۰ درصدی بازدید از مراسم مذهبی در پلتفرم‌های داخلی
محمدرسول حاج اوقلی گفت: دو سیاست مهم ساترا در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» عبارت است از: سوق دادن رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر به‌سمت ایجاد بستر بهره‌مندی عزاداران حسینی از مراسم در شرایط شیوع ویروس کرونا و تقویت حاکمیت رسانه‌ای داخلی و ایجاد جایگاه اصلی برای رسانه‌های صوت و تصویر داخلی در سبد مصرف کاربر ایرانی.

وی در ادامه از حضور مؤثر ۹ رسانه‌ صوت و تصویر فراگیر در طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: هیئت آنلاین، هروتا، شرجی، هرمزگان تی‌وی، آی‌گپ، آپارات، تلویدیو، فیلیمو، سروش پلاس از جمله رسانه‌هایی بودند که در محرم ۱۴۰۰ چراغ طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» را در قالب پخش مراسم مذهبی و تولید محتوای حرفه‌ای روشن نگه داشتند.

افزایش ۹۵درصدی حضور هیئت‌‎‌های مذهبی

به گفته حاج اوقلی، مراسم بیش از ۳۹۵۰هیئت مذهبی در دهه اول محرم در پلتفرم‌های داخلی منتشر شد که نسبت به سال قبل افزایش ۹۵ درصدی داشته است.

همچنین در این ایام، میانگین بازدید یکتای روزانه از این پلتفرم‌ها، بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ بازدید بوده که نسبت به سال قبل رشد ۷۰ درصدی داشته است.

بیشترین بازدید یکتای روزانه در شب عاشورا نیز بیش از ۷میلیون بازدید بوده که رشد ۷۸ درصدی نسبت به رکورد سال قبل را نشان می‌دهد.

به گفته مدیرکل صدور مجوز ساترا، در مجموع بیش از ۳۸ میلیون بازدید یکتا از مراسم مذهبی در پلتفرم‌ها در دهه اول محرم ثبت شده که رشد ۷۱ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

ارائه خدمات مذهبی در پلتفرم‌های داخلی بایستی ادامه دار باشد

سید محمدصادق امامیان، رئیس ساترا در ادامه این مراسم با تقدیر از رسانه‌های برگزیده در این طرح اظهار داشت: طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» که از سال گذشته آغاز شده توانسته در فضای کرونایی کنونی به سلامت مردم کمک موثری کند.

وی افزود: این حرکت رو به جلو بوده و ما امیدواریم کرونا هر چه زودتر تمام شود ولی حرکت رو به جلو پلتفرم‌های داخلی در پوشش مراسم مذهبی ادامه‌دار باشد.

وی با بیان اینکه اعتقاد داریم این حرکت برگشت به عقب ندارد، زیرا جا انداختن رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر داخلی در کشور یک خدمت فرهنگی و اجتماعی مهم و موردنیاز جامعه است و مسیر ارائه خدمات مذهبی در این پلتفرم‌ها باید ادامه‌دار باشد.

طرح خیمه‌های رسانه‌ای مبتنی بر اندیشه‌های مترقی اسلامی

حجت‌الاسلام حریزاوی ، قائم‌ مقام سازمان تبلیغات در ادامه گفت: طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» و ابتکارات در این حوزه حرکت قابل تقدیری است که از مبانی مبتنی بر اندیشه مترقی اسلامی نشأت می‌گیرد.

وی افزود: خوشبختانه طرح «خیمه‌های رسانه‌ای» و هماهنگی میان متولیان این حوزه برای انتشار مراسم مذهبی از طریق رسانه‌های صوت و تصویر داخلی باعث شد فضای مجازی که قتلگاه حقیقت بود به جولانگاه حقیقت تبدیل شود.

منبع: خبرگزاری موج

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *