دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
خبر

افزایش ۵ برابری بودجه بخش فضایی کشور

افزایش ۵ برابری بودجه بخش فضایی کشور - عصرهشتم

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: بودجه بخش فضایی کشور افزایش ۵ برابری و اعتبارات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات افزایش بیش از ۳ برابری در لایجه بودجه سال ۱۴۰۱ خواهد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، علی اصغر انصاری با تاکید بر اینکه مطابق اعتباراتی که دولت در جدول ماده واحده بودجه برای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات دیده است، توجه ویژه‌ای به این بخش شده است، افزود: اگر این لایحه تصویب و به قانون تبدیل شود، توسعه چشمگیری را برای سال ۱۴۰۱ در بخش‌های مختلف حوزه ICT مشاهده خواهیم کرد.

وی گفت: این بودجه صرف عناوین مختلفی در لایه‌های شبکه ملی اطلاعات، اقتصاد دیجیتال، خدمات یکپارچه دولت هوشمند و صنعت فضایی خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات بیان کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بسیاری از عناوین طرح‌ها و ردیف‌های مستقل کاهش پیدا کرده است و به نوعی اعتبارات بسیاری از طرح‌ها تجمیع شده است.

وی افزود: با این وجود اعتبارات مربوط به حوزه ICT به مراتب بیشتر از سال گذشته است.

مطالعه این مطلب پیشنهاد میشود :

تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه به اقتصاد دیجیتال

وی با اشاره به طرح‌های زیرساختی و خدماتی که در موضوعات مربوط به شبکه ملی اطلاعات، اقتصاد دیجیتال، صنعت، دولت الکترونیک و توسعه ارتباطات روستایی و صنعت فضایی دیده شده است، گفت: بودجه صنعت فضایی حداقل ۵ برابر نسبت به بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

انصاری با تاکید بر اینکه بودجه مربوط به شبکه ملی اطلاعات نیز بیش از ۳ برابر در سال ۱۴۰۱ شده است، ادامه داد: حمایت از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی و سایر خدمات کاربردی در قالب این بودجه دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد دیجیتالی نیز موضوع حمایت از صنعتی سازی و ایجاد و توسعه کریدورهای فناوری و توسعه و تجهیز پارک‌های فناوری پایه مدنظر است، تصریح کرد: مطابق بودجه پیشنهادی، توسعه فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی هم در این حوزه دیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه بودجه پیشنهادی دولت نشان می‌دهد که فناوری اطلاعات و ارتباطات مورد توجه ویژه بوده و از سال آینده از منابع خوبی در این حوزه برخوردار خواهیم شد، خاطرنشان کرد: حتی در برخی تبصره‌ها به وزارت ارتباطات برای فروش زمین و تسهیلات مجوزهایی داده شده است که این مساله می‌تواند برای تأمین منابع مالی برخی اقدامات توسعه‌ای و مشارکت در برخی پروژه‌ها مثمرثمر واقع شود.

منبع: mehrnews

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *