سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

افزایش تولید حوزه مواد پیشرفته توسط ۸۶۶شرکت دانش‌بنیان

در حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی 866 شرکت‌دانش‌بنیان فعال هستند تا میزان نوآوری و فناوری را در این حوزه سرعت بخشند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مواد پیشرفته حوزه ای استراتژیک برای هر کشوری است. زیرا تمامی حوزه ها مانند هوا و فضا، زیست فناوری، میکروالکترونیک و خودروسازی به آن وابسته هستند.

پس رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه تاثیرگذار در فعالیت سایر بخش ها است و به نوعی این مواد محصولات مورد نیاز صنایع را تامین می کنند. پس رونق تولیدات این حوزه تاثیرگذار روی سایر بخش ها است.

همچنین مواد پیشرفته تاثیری چشم گیر روی اشتغال و درآمدزایی دارند و هر چه میزان دسترسی کشورها به این مواد بیشتر باشد؛ توسعه آنها با سرعت بیشتری رخ می دهد.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
تسهیل حضور شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در مناقصه‌ها

در ایران نیز ۸۶۶ شرکت دانش بنیان روی حوزه مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری هیا شیمیایی فعالیت می‌کنند تا اقدامات آنها رونق را برای این حوزه به ارمغان آورد.

برای رفع چالش های پیش روی آنها نیز مرکز موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی‌‌و فناوری ریاست جمهوری سبدی از خدمات گوناگون را به شرکت ها ارائه می دهد.

شرکت های فعال در این حوزه نیز مانند سایر این بخش ها می توانند از این حمایت ها بهره مند شوند. حمایت هایی که به فعالیت های دانش بنیانی را گسترش می دهد.

منبع: معاونت علمی‌‌و فناوری ریاست جمهوری

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *