پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

افزایش بهره‌وری فرودگاه‌های پرتردد کشور با هوشمندسازی

افزایش بهره‌وری فرودگاه‌های پرتردد کشور با هوشمندسازی -عصر هشتم

هوشمندسازی فرودگاه‌ها از جمله اقداماتی است که باعث افزایش بهره‌وری فرودگاه‌های پرتردد کشور خواهد شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، اجرای این کار که با شناسایی و استقرار استانداردها با توانمندسازی یک شرکت خصوصی در حال اجرا است با در نظر گرفتن الگو‌های بین‌المللی و نیازها و توانمندی‌های داخلی عملیاتی خواهد شد.

در این راستا کمیته‌ای‌ مشترک با شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شده است و اولویت‌های این هوشمندسازی استخراج شده است.

در ادامه  با پروژه‌هایی چون «تدوین سند همکاری مشترک در راستای هوشمندسازی فرودگاه‌ها» و «ایجاد شبکه شرکت‌های توانمند برای اجرای طرح‌های ملی» این اقدامات عملیاتی‌تر خواهد سد.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
توزیع کالا هوشمند با استفاده از خدمات کسب و کارهای نوین

 عدم تمایل جدی نهادهای دولتی برای اجرایی شدن طرح و عدم اعتماد به شرکت‌های داخلی برای اجرای آن چالش‌هایی وجود دارد که مانع از ورود آسان و راحت شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به این عرصه می شود که ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌و نقل پیشرفته به دنبا رفع آن است.

در این راستا هوشمندسازی یک فرودگاه در بخش خصوصی به صورت پایلوت و استفاده از شرکت‌های توانمند خارجی به عنوان مشاور و کمک در تدوین طرح است که می تواند پاسخی مطمئن به چالش های پیش رو باشد و اجرای آن را درست و اصولی پیش ببرد.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *