چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ فناوری نوآوری خبر

افتتاح شهرک استارتاپی امنیت غذایی و صنایع وابسته

افتتاح شهرک استارتاپی امنیت غذایی و صنایع وابسته - عصرهشتم

شهرک استارتاپی کشاورزی و امنیت غذایی و صنایع وابسته و کارخانه نوآوری سورین واقع در استان البرز توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، شهرک استارتاپی امنیت غذایی ظرفیتی را برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌های حوزه کشاورزی، زیست‌فناوری، تامین غذای دام و طیور فراهم می‌کند.

شهرک استارتاپی امنیت غذایی و صنایع وابسته و کارخانه نوآوری سورین با هدف تامین غذای سالم، تکمیل زنجیره تامین و سالم‌سازی آن، پرهیز از خام فروشی و خلق ارزش افزوده، راه اندازی شده است.

در این شهرک و کارخانه نوآوری، ایجاد گلخانه‌های صنعتی و فناور، تولید فرآورده‌های کشاورزی، کشت فناورانه و تولید فرآورده‌های کشاورزی سالم در دستور کار قرار گرفته است.

شهرک استارتاپی امنیت غذایی و کارخانه نوآوری با هدف یکپارچگی و هماهنگی میان بخش‌های مختلف زنجیره ارزش، از ایده تا صنعت کشاورزی شکل گرفته و تلاش می‌کند با حمایت از شرکت‌های خلاق و استارتاپ‌ها، امنیت غذایی و تامین غذای سالم را محقق کند.

راه ‌اندازی دبیرخانه دائمی امنیت غذایی در پارک فناوری پردیس

رفع مشکلاتی چوت آسیب پذیری محصولات، هدررفت منابع، تکیه کشاورزی به روش های سنتی و استفاده کم بهره از منابع انسانی و ظرفیت‌ها، ورود فناوری های پیشرفته مورد توجه قرار دارد.

با ایجاد این مرکز و استفاده از ظرفیت‌های شرکت های خلاق و استارتاپ های کشاورزی، فناوری‌هایی چون اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، نرم افزارها و فناوری‌های دیجیتال، فناوری حسگر و چشم ماشین، زیست فناوری و کشت سلولی، تصویربرداری پیشرفته و پایش هوشمند برای ارتقای روش‌های کشاورزی، اجرای کشاورزی هوشمند، ارتقای مدل های مدیریتی در بخش کشاورزی، استفاده از مدل های نوین درآمد در کشت‌، بهره برداری و کنترل کیفی دنبال می‌شود.

منبع: isti

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *