چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
خبر نیتک

افتتاح «خانه‌ خلاق و نوآوری تولید محتوای‌دیجیتال نیتک» باحضور معاون‌ علمی‌وفناوری رئیس‌جمهوری

خانه خلاق و نوآوری تولید محتوای دیجیتال «نیتک» در مشهد امروز با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و استاندار خراسان رضوی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد

خانه خلاق و نوآوری تولید محتوای دیجیتال «نیتک» امروز در در مشهد مقدس و در جوار بارگاه رضوی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار خراسان رضوی و دیگر مقامات استانی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

به گزارش عصر هشت به نقل از روابط عمومی «خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک»، این خانه خلاق که از ابتدای امسال فعالیت خود را آغاز کرده، با ایجاد مجموعه هشت‌گانه استودیوهای صدا و تصویر و تجهیز و استقرار تیم های نوآور و خلاق در زمینه تولید محتوای دیجیتال، زمینه تولید محتوای هدفمند به‌ویژه محصولات صادراتی به کشورهای همسایه را فراهم خواهد کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور امروز در مراسم رونمایی از خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک تاسیس خانه خلاق تولید محتوای دیجیتال در مشهد را سرمایه گذاری در نوآوری کشور دانست

سورنا ستاری تاسیس خانه خلاق و نوآوری تولید محتوای دیجیتال «نیتک» را کاری بسیار بزرگ توصیف و اظهار کرد: سرمایه گذاری در نوآوری همیشه موثر در عرصه پیشرفت و توسعه بوده و سودآوری قابل توجهی نسبت به دیگر عرصه ها دارد.

دکتر ستاری با اشاره به اختصاص فضای بسیار مناسب از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای ایجاد خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال «نیتک»، خاطرنشان کرد: تبدیل فضاهای بلااستفاده به محلی برای کارآفرینی رویکرد مبارکی است که از سوی تمامی اجزای دولت دنبال شود.
وی با اشاره به سرمایه گذاری قابل توجه بخش خصوصی در ایجاد این مرکز، اظهار امیدواری کرد: حمایت از خانه های خلاق و مراکز نوآوری به عنوان موتور محرکه کارآفرینی در کشور در سیاست‌گذاری‌ها و همچنین تسهیل امور مورد تاکید قرار گیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی نیز در این مراسم، اظهار کرد: سیاست محوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه مراکز تولید محتوای دیجیتال، اختصاص زیرساخت برای استقرار این مراکز است.

دکتر «علی دلگیر» راه اندازی خانه خلاق و نوآوری تولید محتوای دیجیتال «نیتک» را اتفاقی بزرگ در شرق کشور دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین کارآفرینی در حوزه تولید محتوا انجام می شود، راه اندازی این مرکز در خراسان رضوی می‌تواند در تاثیرات به‌سزایی در سرعت گرفتن چرخه کارآفرینی ایجاد کند.

همچنین عضو هیات مدیره خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک در این مراسم، با بیان این‌که ما در صدد هستیم که حلقه های مفقوده در خوشه های فناوری و نوآوری در حوزه دیجیتال شکل بگیرد، اظهار کرد: تاکنون بسیاری خواسته‌اند تا اکوسیستم تولید محتوا ایجاد کنند، ولی نمی دانند شکل گیری اکوسیستم، نیازمند نگاه تازه و روال تازه است.

دکتر «سعید مقدم آریایی» عنوان کرد: نوآوری هم به روال تازه نیاز دارد که در زبان بین المللی به آن New Normal می گویند و نیتک(New Normal of innovation in Technology) می‌کوشد تا نوآوری در فناوری را تبدیل به امری بایسته و ضروری کند.

وی افزود: از آنجا که نگاه اصلی نیتک توسعه صادرات محتوای دیجیتال در عصر پساکرونا و عصر پسا تحریم است، روال تازه را با جدیت دنبال می کند و این مسیر را چه در لایه زیرساخت و فضای ابری با مجموعه هایی که در پارک فاوا مستقرند و چه در لایه محتوا با استارتاپ ها و شرکت‌های ارائه دهنده پلتفرم که در پارک استقرار یافته‌اند، به پیش خواهد برد.

مدیر خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک نیز تصریح کرد: این مرکز زیست بوم تولید و عرضه محتوای چندرسانه ای است که با ترکیب حوزه های رسانه تلکام و سرویس های دیجیتال به دنبال تعریف رویه های هوشمند و بدیع در کسب وکارهای نوآورانه است.

«حمیدرضا بحرینی» آکادمی خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک بازوی برنامه های آموزشی مرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک دانست که بسیاری از مهارت های نرم، کسب و کار، فنی و … را به عموم افراد ارایه می دهد.

وی افزود: خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال نیتک در دوره توانمندسازی با منتورینگ تخصصی، در اختیار گذاشتن فضای استودیویی و فضای کار اشتراکی توسعه محصول و هماهنگی با سرمایه گذار از استارتاپ ها حمایت می کند.

بحرینی ادامه داد: خدمات استودیویی نیتک به عنوان مرکز پیشرو چهاراستودیوی تصویری به مساحت یکهزار مترمربع شامل بزرگترین استودیو شرق کشور و استودیوهای صوتی به مساحت ۲۰۰ مترمربع و فضای کار اشتراکی به مساحت دو هزار متر مربع را در اختیار علاقمندان قرار می دهد.

وی با بیان اینکه مجموعه نیتک در نظر دارد دانش، توصیه و منابعی که در اختیار دارد را به افراد دیگر به اشتراک بگذارد، افزود: نیتک برای سهولت کار هر چه بیشتر تیم های مورد حمایت خود به ارائه زیرساخت های مهمی همچون فضای اشتراکی با امکانات میز اختصاصی، منتورینگ تخصصی، اینترنت، اتاق جلسات و … پرداخته است .

در انتهای این مراسم معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گواهینامه خانه خلاق را به «حمیدرضا بحرینی» مدیر خانه خلاق و نوآوری محتوای دیجیتال «نیتک» اهدا کرد.

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *