دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

افتتاحیه نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان خراسان رضوی

نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان خراسان رضوی - عصر هشتم

این نمایشگاه برای رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان استان خراسان رضوی، در مرکز توسعه فناوری های پیشرفته شماره 1 دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم،  به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری خراسان، دکتر قنبری با اشاره به اینکه استان خراسان رضوی از لحاظ فروش، دومین استان دانش بنیانی کشور است اظهار داشت: از لحاظ جذب اعتبارات و تسهیلات صندوق نوآوری، با وجود اینکه این پارک تنها میزبان حدود ۶درصد از شرکت های دانش بنیان کشور است، اما موفق به جذب ۲۰% از اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی در کشور شده است.

وی با تأکید بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه “حداقل ۵% از GDP کشور باید مربوط به محصولات دانش بنیان باشد گفت: متأسفانه در کشور، کمتر از ۱% میزان GDP، مربوط به حوزه دانش بنیانی است و لذا برای رسیدن به این رقم، باید تلاش فراوانی داشته باشیم.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به اینکه  استان خراسان رضوی، تنها استانی بوده که فناوران آن توانسته‌اند، سه سال متوالی، موفق به کسب عنوان فناور برگزیده کشوری شوند، بیان کرد:  در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری تهران در سال ۱۴۰۰ نیز شرکت دانش بنیان طاها قالب توس توانست این افتخار را برای این استان به ارمغان آورد.

دستاوردهای ارائه شده در آیین افتتاحیه، از دانشگاه فردوسی مشهد، پارک علم و فناوری خراسان، دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی انتخاب شده‌اند.

این نمایشگاه تا  ۲۲دی‌ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به مراجعه به آدرس سایت fanbazar.ir به صورت مجازی از نمایشگاه بازدید داشته باشند.

 

منبع: kstp

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *