یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

اعزام تیم اختراعات ایران به مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی “تکنوفست”

تیم اختراعات ایران به بزرگ‌ترین رقابت‌های شرق جهان با عنوان مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی جهانی تکنوفست ترکیه اعزام شده است.

“امیرعباس محمدی کوشکی” سرپرست تیم اختراعات ایران از اعزام تیم اختراعات ایران به مسابقات بزرگ نوآوری و تکنولوژی جهانی تکنوفست ترکیه بزرگ‌ترین رقابت‌های شرق جهان خبر داد و گفت: این جشنواره از سوی بنیاد تیم فناوری و وزارت صنایع و فناوری ترکیه، ریاست جمهوری سازمان‌های نظامی و علمی جهانی دانشگاه‌ها و مراکز نوآوری معتبر و مهم جهانی سازماندهی شده و با حمایت مؤسسات و شرکت‌های مهم کشور برگزار می‌شود.

سرپرست تیم اختراعات ایران با بیان اینکه مسابقات فناوری در ۱۲ دسته مختلف برگزار می‌شود، تصریح کرد: افراد در هر سنی از دانش‌آموزان دبستانی تا کارآفرینان می‌توانند با پروژه‌های خود در مسابقات شرکت کنند و همچنین از پشتیبانی تجهیزات فنی نیز بهره‌مند شوند. تیم نوآوری و اختراعات ایران نیز در رشته هوش مصنوعی_رباتیک نوآوری‌های مرتبط با حوزه سلامت اینترنت اشیا و محیط زیست با چندین پروژه که در هر پروژه تعدادی نوآوری و اختراع وجود دارد به نمایندگی از کشورمان در این رقابت‌ها حضور دارند.

محمدی خاطرنشان کرد: این مسابقات در رشته‌های رباتیک، هوش مصنوعی، رقابت پهپادها، رقابت راکت، رقابت رباتیک، رقابت هوش مصنوعی، مسابقه حمل و نقل هوشمند، مسابقه طراحی موتور جت، مسابقه سیستم‌های بدون سرنشین زیرآبی، مسابقات خدمات‌رسانی بشری، مسابقه شبیه‌سازی پهپاد، مسابقه خودروهای برقی، مسابقه طراحی خودروهای پرنده و رقابت پهپاد جنگنده‌ها است.

وی ادامه داد: جام جهانی هکرهای رایانه‌ای و هواپیماهای بدون سرنشین در تکنوفست برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین رقابت‌های جهانی به شمار می‌رود. این جشنواره پر از سمینار و مسابقات فناوری و نمایشگاه‌های تکنولوژی و اختراعات است. اسامی تیم اعزامی نیز شامل “امیرعباس محمدی کوشکی، علی نهایت فخار، امیر افیونی، محمد جواد پاپی‌زاده، فاطمه ابراهیمی مفرد، زهرا قضاوی، پرینا ابوالقاسمی، علی بکلری بکلر، نیکی حدادزاده، پارسا علوی، رهارستمی، احمد یازرلو، ایمان قربانی، امیرمهدی افسری، شقایق یازرلو و مریم اژدر” است.

محمدی خاطرنشان کرد: چهارمین جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری “تکنوفست استانبول” در محل فرودگاه آتاترک در شهر استانبول برگزار می‌شود و این مسابقات با حضور ۱۵۰ کشور و بیش از یک میلیون شرکت‌کننده از سراسر جهان در حال برگزاری است.

منبع: تسنیم

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *