یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
بین الملل فناوری خبر

حاکمیت سایبری در خارج از کشور؛

اطاعت وی‌چت از دستور رگولاتور چینی

وی چت در واکنش به دستور وزارت صنعت و اطلاعات فناوری چین اعلام کرد: اجازه می‌دهد کاربرانش به لینک پلتفرم‌ها و سرویس‌های اینترنتی دیگر دسترسی یابند.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، پس از آنکه وزارت صنعت و اطلاعات فناوری چین به شرکت تنسنت و رقبایش دستور داد تا فرایند مسدود سازی لینک‌های یکدیگر را متوقف کنند، وی چت (پیام رسان متعلق به تنسنت) اعلام کرد به کاربران اجازه می‌دهد به لینک پلتفرم‌های دیگر دسترسی یابند.

این شرکت فناوری چینی پیش از این لینک ها و سرویس‌های رقبایش را در پلتفرم های خود ممنوع کرده بود. اما دوشنبه هفته گذشته وزارت صنعت و اطلاعات فناوری چین به شرکت‌ها دستور داد تا این اقدام را متوقف کنند. به گفته این رگولاتور چنین اقدامی روی تجربه کاربر از سرویس‌ها تأثیر می‌گذارد و حقوق مشتری را نقض می‌کند.

اقدام این وزارتخانه بخشی از یک تلاش وسیع‌تر در این کشور برای قانونمندسازی صنعت فناوری است.

مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد
پلتفرم‌های چینی شفافیت فضای سایبری را در دستور کار قرار می‌دهند

وی چت در بیانیه‌ای اعلام کرد در چند مرحله تغییراتی ایجاد می‌کند. این پیام رسان در وهله نخست به کاربران اجازه می‌دهد با آپدیت جدید در چت های خصوصی به لینک ها دسترسی یابند. البته وی چت همچنان از روش‌های بازاریابی تهاجمی جلوگیری می‌کند.

این طرح براساس قوانین و با تأیید مقامات قانونگذاری انجام می‌شود. دربیانیه وی چت آمده است: همزمان وی چت برای اجرای این دستور العمل و بررسی امکانات فنی استفاده از سرویس‌های خود در پلتفرم‌های دیگر با شرکت‌های اینترنتی همکاری می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *