چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
بین الملل خبر

با استفاده ۶۰ درصد مردم دنیا از اینترنت:

اضافه شدن روزانه ۷۰۰ هزار نفر در دنیا به کاربران شبکه های اجتماعی

بررسی ها نشان می دهد تعداد کاربران فعال در اینترنت در دنیا ۴.۸۰ میلیارد نفر است که این رقم با نرخ سالانه ۵.۷ درصد در حال رشد است.

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، طبق بررسی های انجام شده ۴٫۸۰‌میلیارد نفر از مردم جهان در ژوئیه ۲۰۲۱ از اینترنت استفاده می کنند. این میزان تقریبا ۶۱درصد از کل جمعیت جهان را در بر می‌گیرد. این تعداد همچنان در حال افزایش است و آخرین داده ها نشان می دهد که ۲۵۷میلیون کاربر جدید در دوازده ماه گذشته آنلاین شده‌اند.

کاربران اینترنت در حال حاضر با نرخ سالانه ۵٫۷درصد در حال رشد هستند که معادل روزانه بیش از ۷۰۰هزار کاربر جدید است. با این حال، همه گیری کرونا ویروس تأثیر زیادی بر تحقیقات کاربران اینترنت داشته است، بنابراین ارقام واقعی ممکن است بسیار بیشتر باشد.

اکثر کاربران اینترنت (۹۲٫۱ درصد) حداقل در برخی مواقع از دستگاه های تلفن همراه برای آنلاین شدن استفاده می کنند، اما رایانه ها نیز سهم مهمی از فعالیت های اینترنتی را به خود اختصاص می دهند.

تقریباً دو سوم کاربران اینترنت در اقتصادهای بزرگتر جهان حداقل از طریق برخی از فعالیت های مرتبط از طریق لپ‌تاپ و رایانه رومیزی آنلاین می شوند و به طور متوسط کاربر جهانی اینترنت تقریباً ۷ساعت آنلاین در روز را در این فضا می‌گذراند.

۵۷درصد از جمعیت حهان، کاربر شبکه های اجتماعی

امروزه ۴٫۴۸میلیارد کاربر رسانه‌های اجتماعی در جهان وجود دارند، معادل تقریباً ۵۷ درصد از کل جمعیت جهان. تعداد کاربران رسانه های اجتماعی در سراسر جهان در ۱۲ ماه گذشته ۵۲۰ میلیون نفر افزایش یافته است

در سطح جهانی ، کاربران رسانه های اجتماعی با نرخ ۱۳٫۱ درصد در سال در حال رشد هستند ، به طور متوسط کاربران رسانه های اجتماعی هر ماه از ۶٫۶ پلتفرم اجتماعی مختلف بازدید می کنند یا از آنها استفاده می کنند. آمارها نشان می دهد یک کاربر جهانی روزانه ۲ساعت و ۲۴دقیقه در شبکه‌های اجتماعی صرف می کند، به این معنی که جهان روزانه بیش از ۱۰ میلیارد ساعت را صرف استفاده از رسانه‌های اجتماعی می کند.

بین جولای ۲۰۲۰ و جولای ۲۰۲۱، ۵۲۰میلیون کاربر جدید به رسانه های اجتماعی پیوستند که برابر با رشد بیش از ۱٫۴ یلیون کاربر جدید در هر روز است.

 

مطالعه این مطلب میتواند برای شما مفید باشد
۴سناریو برای جهان دیجیتالی در سال۲۰۳۰

 

واتس‌اپ پرطرفدارترین شبکه‌ اجتماعی ایرانیان

بر اساس گزارش اعلامی مرکز پژوهشی «بتا» تعداد کاربران ایرانی در واتس‌اپ بیش از سایر شبکه‌های اجتماعی است. این شبکه اجتماعی در ایران حدود ۵۰میلیون کاربر دارد. رتبه دوم شبکه اجتماعی پرطرفدار برای کاربران ایرانی تلگرام است با حدود ۴۹ میلیون کاربر و در نهایت مقام سوم شبکه‌های اجتماعی به اینستاگرام با ۴۷ میلیون کاربر می‌رسد.

منبع:خبرگزازی تسنیم

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *