دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

استفاده ۲۷ میلیون کاربر ایرانی از اسکای روم

استفاده 27 میلیون کاربر ایرانی از اسکای روم - عصر هشتم

حدود یک سوم از جمعیت ایران، یعنی 27میلیون کاربر از اسکای روم استفاده کرده‌اند.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، محسن خواهانی هم‌بنیانگذار و مدیر فنی اسکای روم با اشاره به میزبانی از رویدادهای بزرگ علمی توسط این پلتفرم اظهار داشت: بیش از ۱۶ میلیون رویداد در بستر اسکای‌روم برگزار شده و رکوردی که در اسکای‌روم ثبت شده، عدد ۵۴۰هزار کاربر هم‌زمان است.

وی افزود: این به آن معناست که در یک لحظه بیش از نیم میلیون نفر روی سرورها حضور داشته‌اند و رکورد برگزاری رویداد هم‌زمان در اسکای‌روم نیز ۳۳هزار رویداد در یک لحظه بوده است.

خواهانی به میزبانی رویدادهای بزرگ علمی با حضور کاربرانی از ۴۵ کشور دنیا اعم از دانشجویان دانشگاه‌های معتبر دنیا و اساتید برجسته بین‌المللی را نیز از دیگر دستاوردهای این پلتفرم عنوان کرد.

سرمایه‌گذاری در اسکای روم

وی در رابطه با جذب سرمایه در این پلتفرم گفت:جذب و ترکیب سهام‌داران این پلتفرم خانوادگی است. این استارتاپ هنوز از وی‌سی‌ها جذب سرمایه نداشته و معتقدند که این کار باید هوشمندانه باشد.

مدیر فنی پلتفرم اسکای روم با بیان اینکه در حال حاضر پیشنهادهای زیادی برای سرمایه‌گذاری دارند بیان کرد: همچنان از پیشنهادهای سرمایه‌گذاری برد-برد که دغدغه‌های کسب‌وکاری مثل اسکای روم را پوشش دهند، استقبال می‌کنیم اما  اسکای‌روم نیازی به تامین مالی ندارد بلکه به دنبال سرمایه‌گذاری است که در کنار تامین مالی تجربه اسکیل و تجربه بین‌المللی نیز داشته باشد و  برای چنین سرمایه‌گذارهایی فرش قرمز پهن خواهیم کرد.

مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می‌شود
استفاده ۲۰هزار واحد آموزشی و دانشگاهی از اسکای‌روم در ارتباطات تصویری

طرح صیانت و اسکای روم

خواهانی در رابطه با مسائلی چون طرح صیانت و انحصار و مسائلی امنیتی مربوط به داده‌های کاربران  نیز گفت: باور ما این است که انحصار کمکی به کسب‌وکارها نمی‌کند. بلکه در فضای رقابتی است که کسب‌وکارها می‌توانند رشد کنند. ما باید با شایستگی خود و ارتقای کیفیت پلتفرم، میزبان کاربران بیشتری باشیم. اسکای‌روم تمایلی به انحصار ندارد.

مطالعه این خبر می‌تواند برای شما مفید باشد
دستاورد اسکای روم در برگزاری ۱۵ میلیون جلسه آنلاین

چالش‌های پیش رو

خواهانی در مورد چالش‌های پیش روی اسکای‌روم،بیان کرد:  در این حوزه فعالیت‌شان چالش‌های زیادی وجود دارد. چون این سرویس های‌تک است و متخصصان زیادی در این زمینه وجود ندارند. رویکرد این بوده که از کمک مشاوران ایرانی که تجربه بین‌المللی دارند، بهره مند شوند و با استفاده از تجربه آنها، نیروهای جونیور را آموزش دهند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های آینده اسکای روم در سال ۱۴۰۱، راه‌اندازی امکان ضبط در اسکای‌روم خواهد بود. در اسکیل بالا ارائه فیچر با حساسیت‌های زیادی همراه است. چون بحث داده‌های کاربران مطرح است و حساسیت دارد و مسئولیت سنگینی دارد و یک چالش اساسی به‌شمار می‌رود.

 

منبع:  ecomotive

 

 

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *