دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰
استارتاپ فناوری خبر

استفاده از پمپ ایران‌ساخت برای تزریق هوشمند به بیماران

تزریق هوشمند

این پمپ تزریق سرنگ ایران ساخت برای مواقعی که تزریق آن ها نیاز به دقت زیادی دارد و وارد کردن مقدار مشخص دارو مدنظر است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، مهدی رضا گلستانی، مدیرعامل شرکت مهندسی فرافن با بیان این که پمپ تزریق سرنگ برای مبتلایان به بیماری تالاسمی مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار کرد: دستگاه پمپ تزریق سرنگ به منظور تزریق مقدار مشخص دارو در مدت زمان معین استفاده می‌شود.

دستگاه پمپ تزریق سرنگ با استفاده از قطر داخلی استاندارد سرنگ می ‌تواند با تنظیم سرعت حرکت پیستون سرعت تزریق را کنترل کند. همیشه هنگام تزریق‌‌‌ های وریدی این نگرانی وجود دارد که دارو بیش از اندازه یا کمتر از حد لازم و یا با سرعت نامتناسب به بیمار برسد.

بنابراین می ‌توان از دستگاه پمپ تزریق سرنگ جهت اطمینان از صحت انجام تزریق استفاده کرد. از دستگاه پمپ تزریق سرنگ می‌ توان در تزریق داروهای بیهوشی، داروهای شیمی‌ درمانی، داروهای قلبی عروقی، داروهای خوراکی مایع، داروهای محلول در آب و یا تزریق شیر به نوزادان نارس استفاده کرد.

اساس کار دستگاه پمپ تزریق سرنگ به صورتی است که دارو با استفاده از پیستون سرنگ به داخل محفظه کشیده می ‌شود. دارو بر حسب دستور پزشک به اندازه مورد نظر وارد سرنگ می‌ شود. حجم و همچنین فشار مایع هنگام تزریق دارو به صورت منظم اندازه گیری می ‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکل هشدار دستگاه، هشدار مورد نظر را می ‌دهد.

ایجاد ۴۰ فرصت شغلی

پمپ تزریق سرنگ ساخته شده در شرکت مهندسی فرافن با اتکا به دانش داخلی ساخته شده و نسبت به نمونه خارجی از قیمت کم تری برخوردار است. بواسطه عدم توجه به تولیدات داخلی متاسفانه این شرایط فراهم نشده است تا با خرید دستگاه تزریق سرنگ داخلی مانع خروج ارز از کشور شویم اما با این وجود ۴۰ فرصت شغلی در شرکت فرافن ایجاد شده است.

گلستانی، با اشاره به این که امروز توجه به واردات بیش از توجه به تولید داخل است، توضیح داد: این ظرفیت در شرکت های دانش بنیان وجود دارد تا در برخی عرصه های تجهیزات پزشکی کشور را به خودکفایی رسانند اما آن گونه که باید این فرصت به شرکت های داخلی داده نمی شود.

منبع:  isti.ir

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *