چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱
استارتاپ خبر

رئیس کمیسیون سامان‌دهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد، بیان کرد:

استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها برای توانمندسازی حاشیه شهر مشهد

استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها - عصرهشتم

رئیس کمیسیون سامان‌دهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد از استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها برای توانمندسازی حاشیه شهر مشهد خبر داد.

به گزارش استارتاپ خبری عصر هشتم، سیدابراهیم علیزاده اظهار کرد: استفاده از اقتصاد دانش‌بنیان برای توانمندسازی ساکنان حاشیه شهر مشهد از برنامه‌های مدیریت شهری است و شرکت‌های دانش‌بنیان امکان بهبود دسترسی به مشاغل و بازار را برای افراد فراهم و امکان کسب درآمد پایدار را برای اشخاص ایجاد می‌کنند.

وی افزود: در این راستا قرار است دومین کارخانه نوآوری و فناوری مشهد با اولویت حاشیه شهر احداث شود تا از این طریق بتوانیم بسترهای لازم برای بهره گیری از ظرفیت های نخبگانی را که در این مناطق ساکن اند، فراهم کنیم.

سیدابراهیم علیزاده با بیان اینکه ایجاد فرصت های شغلی از طریق شرکت های دانش بنیان برای ساکنان حاشیه شهر یکی دیگر از برنامه های مدیریت شهر است، می گوید: شرکت های دانش بنیان امکان بهبود دسترسی به مشاغل و بازار را برای افراد فراهم و امکان کسب درآمد پایدار را برای اشخاص ایجاد می کنند. ازاین رو، درصدد هستیم از این مسئله برای ایجاد فرصت های شغلی جدید در مناطق حاشیه شهر بهره ببریم.

اجرای پروژه‌ی هوشمندسازی پارک‌ها و فضاهای سبز مشهد

وی ادامه داد: با استفاده از اقتصاد دانش بنیان می توان اقدام های خوبی برای بهبود سطح خدمات دهی به ساکنان حاشیه شهر مانند توسعه خدمات حمل ونقل و نوسازی این مناطق انجام داد.

علیزاده افزود: به عنوان نمونه ناکارآمدی بافت مناطق حاشیه شهر از دغدغه های مسئولان و مردم است. هر چقدر که بتوان از شرکت های بهره مند از اقتصاد دانش بنیان برای نوسازی بافت ناکارآمد در این مناطق استفاده کرد، سرعت نوسازی بافت حاشیه شهر مشهد نیز بیشتر می شود. ضمن اینکه استفاده از اقتصاد دانش بنیان سبب می شود هزینه نوسازی بافت ناکارآمد در این مناطق کمتر و بر وسعت مناطق نوسازی شده افزوده شود.

سیدعلی عقیلی، عضو کارگروه اشتغال و کارآفرینی کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد، نیز گفت: استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای حاشیه شهر یکی دیگر از برنامه‌های مدیریت شهری است و به‌عنوان نمونه ممکن است منطقه‌ای ظرفیت‌های خوبی در تولید صنایع‌دستی داشته باشد. این برنامه وجود دارد تا بتوانیم امکان توسعه کسب وکارهای صنایع دستی این مناطق و عرضه آن ها و همچنین تبلیغ برای بازدید مجاوران و زائران را از این مناطق فراهم کنیم.

منبع: شهرآرا نیوز

hhh

ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *